Sonbaharda fotoğraf çekmek için en iyi 10 rota belirlendi Rotada Kastamonu’da var

Sonbahar mevsimi, getirdiği renklerle her yeri masalsı renk cümbüşlerine çeviriyor. Ormanların, park ve bahçelerin yeşilden kızıla büyülü geçişi, fotoğraf tutkunları için eşsiz manzaralar sunuyor.

 Sonbaharda fotoğraf çekmek için en iyi 10 rota belirlendi   Rotada Kastamonu’da var

 

Sonbahar mevsimi, getirdiği renklerle her yeri masalsı renk cümbüşlerine çeviriyor. Ormanların, park ve bahçelerin yeşilden kızıla büyülü geçişi, fotoğraf tutkunları için eşsiz manzaralar sunuyor.

Yaz sıcaklarından bunalanlar, kışın ise soğuktan hoşlanmayanların en çok sevdiği mevsim sonbahar, tüm zarafetiyle geldi ve kapılarımızı çaldı. Yağlı boya tablolarına benzeyen rengarenk doğa manzaraları karşısında hayran kalmamak elde değil. Türkiye, dört mevsimi yaşayan bir ülke olarak sonbaharın en çok yakıştığı pek çok şehriyle eşine az rastlanan doğa harikalarıyla bizleri buluşturuyor.

Haber7 ekibi, tüm bu renk cümbüşünü fotoğraflamak ve ölümsüzleştirmek isteyenler için Türkiye'de sonbaharda fotoğraf çekilecek en güzel 10 rotayı belirledi. Rotada Kastamonu’dan Küre Dağlarına yer verildi.

“ÖLMEDEN ÖNCE GÖRMENİZ GEREKEN 1001 DOĞA HARİKASI”

Haberde, Küre Dağları ile ilgili olarak şu ifadeler yer aldı: “Batı Karadeniz Bölgesi'nin oksijen deposu, macera dolu kanyonlarıyla meşhur Küre Dağları, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korumada öncelikli alanlardan birisi olarak seçilerek doğal güzelliği tescillenen milli parklarımızdandır. Bitki florası bakımından çok zengin türlere sahip olan Küre Dağları, her mevsim farklı bir renge bürünerek fotoğraf tutkunlarını heyecanlandıran sahnelerini sergiliyor. Kışın karlı dağları, ilkbaharda çağlayan dereleri ve yemyeşil doğasıyla insanın nefesini keserken sonbaharda ise renk kartelasından fırlamış gibi bin bir rengi aynı anda bulabileceğiniz manzaralarla içinizi ısıtacak.

‘Ölmeden önce görmeniz gereken 1001 doğa harikası’ gibi uluslararası listelere giren Milli Park'ta Valla ve Horma Kanyon'larında macera dolu anlar yaşayabilir, Ilıca Şelalesi, Ilgarini Mağarası ve Ejderha Çukuru gibi doğal oluşumlarda ilginç fotoğraf kareleri elde edebilirsiniz.” (Haber7)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER