SOGEP başvuruları devam ediyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından ilan edilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) proje başvuruları 19 Mart 2021 tarihine kadar yapılabilecek

SOGEP başvuruları devam ediyor

 

SOGEP başvuruları devam ediyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından ilan edilen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) proje başvuruları 19 Mart 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

KUZKA’nın 13 Ocak 2021 tarihinde ilan ettiği yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklı sosyal sorunları gidermek, dezavantajlı grupların sosyal hayata katılımlarını sağlamak, istihdam ve sosyal girişimciliği desteklemek amacıyla hazırlanan ve ülke genelinde yürütülen 166 milyon lira bütçeli Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ‘na proje başvuruları 19 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda oluşturulan ve yerelde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından yürütülecek Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde uygulanacak minimum 1 milyon lira ve üzeri projelere destek sağlanacak.

PROJE BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDİYOR

SOGEP proje başvuru sürecinde başvuru sahipleri;

Projelere ilişkin olarak proje bilgi formu, faaliyet planı ve bütçe dokümanını 19 Mart 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar resmi yazı ile Ajansa ve e-posta ile sogep2021@kuzka.gov.tr adresine göndermeleri gerekiyor.

Her il için SOGEP kapsamında önceliklendirilecek 4 proje Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na değerlendirme için gönderilecek olup, il bazlı yedek projelerde seçilebilecek. Seçilen projelerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için KUZKA ile çalışmalar yapılacak. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER