SİYEZ UNU PAZARLANACAK

Kastamonu siyez ununa Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen coğrafi işaret tescil belgesi Vali Avni Çakır'a takdim edildi

SİYEZ UNU  PAZARLANACAK

Kastamonu siyez ununa Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından verilen coğrafi işaret tescil belgesi Vali Avni Çakır'a takdim edildi. Tescil belgesinin Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) başkanlığına ulaştırılmasıyla birlikte tescil belgesi Vali Avni Çakır’a takdim edildi. KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve  İhsangazi, Devrekani ve Seydiler Belediye Başkanlarıyla kurum ve oda temsilcileri  Vali Avni Çakır’ı ziyaret etti. Ziyarette KATSO Başkanı Fındıkoğlu, Kastamonu siyez ununun tescil belgesini Vali Çakır’a takdim etti.

   "PARA KAZANMASI VE İSTİHDAM SAĞLANMASI NOKTASINDA VESİLE OLACAĞIZ"

  Tescilli ürün sayısının daha da yükseltilmesi gerektiğine işaret eden Vali Çakır, “Küresel ticaretin ve pazar sayısının arttığı bir dönemde herkes internetten elde ettiği ürünü rahatça pazarlayabiliyor. Bizler bunun farkındayız. İnşallah bu ürünlerin pazarlanması noktasında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) olarak bir çalışmamız bulunuyor. Kastamonu Belediyemizin bir çalışması var. Bunları kısa sürede hayata geçireceğiz. Hem kendi imkanlarımızla hem de dışarıdaki insanlara elde ettiğimiz ürünleri pazarlayacağız. İlerleyen süreçte vatandaşımızdan inşallah bu konuda ciddi anlamda para kazanması ve istihdam sağlanması noktasında vesile olacağız” diye konuştu.

FINDIKOĞLU:  “KASTAMONU’NUN TESCİLLİ ÜRÜNLERİ TÜM DÜNYAYA PAZARLANACAK”

  Kastamonu’nun tescilli ürünlerinin tüm Dünyaya pazarlanacağını vurgulayan Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu da, “Ata buğdayımız siyez ununun tescilini almış bulunmaktayız. Bundan sonrası için marketlerde, raflarda katma değerini yükselterek ve çeşitliliğini arttırarak inşallah bir de üretimini arttırarak marketlerde daha çok ve uluslararası pazarlarda hem tanıtımı hem de pazarlanması için elimizden geleni yapacağız. Bu tescil, çiftçilerimize hem üretim hem de siyez ununun potansiyelini arttırarak coğrafi işareti olan bir ürünlü katma değeri yüksek ürünler elde ederek uluslararası pazarlarda yer almasını ve pazarlanmasını sağlayacak” şeklinde konuştu.  (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER