banner38

banner46

banner47

31 Mayıs 2020 Pazar

SİYAMDER Kastamonu İl Temsilcisi Tuğba Özer -Doğayla iç içe yaşamayı öğrenmeliyiz

SİYAMDER Kastamonu İl Temsilcisi Tuğba Özer; “Gelin Dağı’nda 41 kişi ile 1 ton katı atığı doğadan arındırdık. Bu dünya hepimizin ve doğayla barışık iç içe yaşamayı öğrenmek zorundayız” dedi.

24 Eylül 2019 Salı 10:28
 SİYAMDER Kastamonu İl Temsilcisi Tuğba Özer  -Doğayla iç içe yaşamayı öğrenmeliyiz
 

SİYAMDER Kastamonu İl Temsilcisi Tuğba Özer; “Gelin Dağı’nda 41 kişi ile 1 ton katı atığı doğadan arındırdık. Bu dünya hepimizin ve doğayla barışık iç içe yaşamayı öğrenmek zorundayız” dedi.

16-29 yaş arasındaki gençler tarafından yönetilen, Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) “Dünya Temizlik Günü” nedeniyle Gelin Dağı’nda çöp topladı.

“Daha Temiz Yarınlara” sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden SİYAMDER Kastamonu İl Temsilcisi Tuğba Özer; “Belediye ile iş birliği içinde yapılan bu çalışmayı verimli bir şekilde gerçekleştirdik ve Gelin Dağı’nı katı atıklardan arındırdık. Ülkemize SİYAMDER sayesinde kazandırılan Dünya Temizlik Günü yılda bir defa olarak önümüzdeki yıllarda da yapılmaya devam edecek. Öğrenciler, yerel halkı ve farklı toplulukları bir araya getirdiğimiz bu hareket sayesinde farkındalık yaratıldı. 41 kişi ile 1 ton katı atığı doğadan arındırdık. Bizlere destek veren Genç Kızılay, Kastamonu TOG, Kastamonu İnteract, Kastamonu Doğayı Koruma Kulübü ve Hashtagkafe Karaoke’ye teşekkür ediyorum. Mesire alanlarının istenildiğinde temiz olabileceğini ve bu şekilde daha mutlu bir yaşam sürdürebileceğimizi göstermek istedik. Bu dünya hepimizin ve doğayla barışık iç içe yaşamayı öğrenmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

SİYAMDER hakkında bilgiler veren Tuğba Özer;

“SİYAMDER, 22 şehir, 5 bin 348 gönüllü, 6 ulusal program, 7 eğitim modülü ve 658 etkinlik ile başkanımız Fatih Vardar öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor.  Vizyonumuz ise Türkiye’nin gençlerini uluslararası düzlemde lider rolünde temsil eden en yetkin sivil hareket konumuna gelmek. Tamamıyla gençler tarafından yönetilen ve ülkemiz gençlerinin uluslararası düzlemdeki akranları ile eşit potansiyele sahip olması için çalışan bir kurum olarak; milli ve manevi değerlere saygılı, şeffaf, siyasi olmayan, kanıta ve pratiğe dayalı metotlarla ülkemizdeki 16-29 yaş aralığındaki gençlerin daha aktif, dinamik ve nitelikli bireyler haline gelerek kendilerini ulusal ve uluslararası mecralarda daha etkin temsil edebilmelerini ve kendilerini geleceğe daha yetkin bir şekilde hazırlamalarını sağlamak. Birleşmiş Milletler, Dünya’nın farklı ülkelerinde kayda değer sivil toplum çalışmaları gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına danışmanlık statüsü vermekte ve bu kuruluşların Birleşmiş Milletler tarafından gerçekleştirilen aktivitelere katılımına imkan sağlamaktadır. Ayrıca bu statüye sahip olan kuruluşlar Cenevre, Viyana ve New York’ta bulunan Birleşmiş Milletlere ait merkezlerde aktiviteler ve tanıtım faaliyetleri yürütebilmektedir. Derneğimiz de bu statüye 2016 yılında Mayıs ayında başvurmuş, 2017 yılı Mayıs ayı itibariyle de derneğimize ‘Gençlik’ alanında özel statü hakkı tanınmıştır. Bu statünün de desteğiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol imzalanmış ve derneğimiz, ülkemizin dış misyonları ile ortak bir şekilde uluslararası düzlemde ülkemiz adına savunuculuk faaliyetleri yürütmeye başlamıştır” şeklinde konuştu.

Tuğçe Yerdelen       

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV