Site İş Hanı’nda inceleme

Vali Avni Çakır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet yapımı devam eden Site İş hanında incelemelerde bulundu.

Site İş Hanı’nda inceleme

 

Vali Avni Çakır ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet yapımı devam eden Site İş hanında incelemelerde bulundu.

İnşaat alanını gezen ve gerek gördüğü alanlarda yüklenici firma yetkililerine talimatlar veren, tamamlanması için tüm gayretin gösterilmesini isteyen Vali Çakır, “İlimizin çok önemli bir yatırımı olan Site İş Hanında çalışmaları il Genel Meclisi Başkanımız ve Genel sekreterimizle birlikte yerinde gördük. Artık gün sayan bu tesisimizin Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Genel Sekreter Çenet’de; “Sayın valimizle birlikte Site İş Hanındaki çalışmaları yerinde inceledik. Şehrimizin yakın tarihinde, kültüründe çok önemli bir yeri olduğunu arkadaşlarımızdan dinlediğim bu iş hanı, belli bir jenerasyonun anılarında unutulmaz bir yer ettiğini biliyorum.  Yeni yüzüyle, yeni çehresiyle modern Kastamonu’ya hem kültürel hem de ekonomik bir hizmeti sunuyoruz. İnanıyorum ki yeni haliyle de bundan sonraki nesillerin anılarında da tıpkı eskiden olduğu gibi unutulmaz hatıralar bırakacaktır. Site İş Hanımızın sözleşme bedeli 6 milyon 380 bin TL’dir. Oturum alanı 1062m2 toplam inşaat alanı 3687m2 olup, Bodrumu otopark. Zemin kat işyerleri, birinci kat nüfus müdürlüğüne, 2. Kat işyerleri olarak tahsis edilmiştir. 18.04.2018 tarihinde sözleşmesi imzalanmıştır. Şu an itibari ile %97 si tamamlanmış durumdadır. Şehir merkezine kalite ve estetik getiren bu güzide iş hanı projemizin çevresine de canlılık getireceğini ekonomik olarak katkıda bulunacağını düşünüyoruz. Kastamonu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Avni Çakır ve Genel Sekreter İbrahim Çenet Site iş hanındaki incelemelerinin ardından Taksici esnafın daveti üzerine konuk oldukları durakta vatandaş ve esnafların dilek temenni ve isteklerini dinledi. (Haber Merkezi)Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER