banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

SiSLi HAVALARDA DA KASTAMONU HAVALiMANINA UÇAK iNEBiLECEK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nün 85'inci yıl kutlama programı dün Kastamonu Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

22 Mayıs 2018 Salı 12:08
SiSLi HAVALARDA DA KASTAMONU HAVALiMANINA UÇAK iNEBiLECEK


 Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nün 85'inci yıl kutlama programı dün Kastamonu Havalimanı'nda gerçekleştirildi.
Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Jandarma Komutanı J.Albay Metin Özbek, kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Havalimanı çalışanları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program da tek konuşmayı Kastamonu Havalimanı Müdürü Yılmaz Hacıoğulları yaptı. Konuşmasının hemen başında DHMİ'nin görev ve sorumlulukları hakkında bilgi veren Müdür Hacıoğulları, daha sonra Kastamonu Havalimanı ile ilgili rakamsal bilgiler paylaştı, ILS cihazının son durumu hakkında da açıklamalar da bulunan Hacıoğulları şunları söyledi: “Kuruluşumuz; Türkiye Havalimanlarının işletilmesi, yönetimi ve hava seyrüsefer hizmetlerinin verilmesi ana görevlerini başarıyla sürdürerek çağdaş uygulamalar geliştiriyor. Ululararası Sivil Havacılık Teşkilâtı ICAO başta olmak üzere; Avrupa Teşkilâtı EuroControl, Uluslararası Havalimanları Konseyi A C I gibi Uluslararası kuruluşlara üye olan Devlet Hava Meydanları İşetmesi, sektörün küresel çapta parlayan yıldızı haline gelmiş. Ülkemizdeki 55 havalimanından 49 adedi DHMİ Genel Müdürlüğümüz tarafından işletilmektedir.

2013'DEN 2018'E 413 BİN 596 YOLCU

“DHMİ Genel Müdürlüğünün bir parçası olan Kastamonu Havalimanımızda, kuruluşumuzun misyonu doğrultusunda 05 Temmuz 2013 tarihinden itibaren halkımıza hizmet vermekteyiz. Geçen bu süreçten günümüze kadar havalimanımızda 66 memur, 73 hizmet satın alma çalışanı ile birlikte 35 adet özel ve genel maksatlı araçlarla, son sistem cihaz ve ekipmanla birlikte 2018 yılı Nisan ayı sonu itibari ile 413.596 yolcuya hizmet vermiş ve vermeye de devam etmekteyiz. Kastamonu Havalimanımızın pist uzunluğu 2 bin 250 metre, genişliği ise 45 metredir. Dolayısıyla standartlara uygun bir havalimanıyız. Yıllık yolcu kapasitemiz ise 1 milyon yolcudur.”

“GLİDE-PATH” CİHAZI

Kastamonu Havalimanı Müdürü Yılmaz Hacıoğulları, Kastamonu Havalimanı'nın sisli havalarda da hizmet vermesine olanak sağlayacak “Glide-Path” cihazının son durumu hakkında da bilgi verdi.
Kastamonu Havalimanı'nı sisli havalarda devre dışı kalmaktan kurtaracak ILS cihazının ikinci birimi olan Glide-Path cihazı ile ilgili konuşan Hacıoğulları: “Kastamonulular ve bizlerin de merakla beklediği cihaza ilişkin bir bilgilendirme yapmak isterim. Cihazımızın Nisan ayı itibariyle alt yapı dolgu alanı inşaatı tamamen bitmiştir. Şu anda sadece kurulumunun yapılması beklenmektedir. Firma, şu anda İstanbul yeni Havalimanı'nın cihazlarını monte ediyor. Buradaki işlerin tamamlanmasına müteakip kısa sürede Kastamonu'ya gelecekler ve cihazımızı faaliyete geçirecekler. Önümüzdeki kış sezonuna inşallah cihazımız hizmet vermeye başlayacaktır. Bunun da Kastamonu'ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Program, DHMİ slayt gösteriminin izlenmesiyle son buldu. 
(Haber Merkezi) 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV