Sır perdesi aralanamıyor! iFADELER ÇELiŞKiLi!

Bürme köyüne bağlı Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım'da çıkan yangında evleri enkaza dönen Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'nu arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

Sır perdesi aralanamıyor! iFADELER ÇELiŞKiLi!

 

 Bürme köyüne bağlı Kuzören Mahallesi'nde 29 Kasım'da çıkan yangında evleri enkaza dönen Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'nu arama çalışmalarından henüz sonuç alınamadı.

Evin enkazında bulunan ve torun Serdar Çataloğlu'na ait olduğu düşünülen cesedin Ankara Adli Tıp Kurumundaki incelemesi ise sonuçlanmadı.
Çataloğlu ailesine ait büyükbaş hayvanların bir kısmını çalarak sattıkları iddiasıyla tutuklanan E.K. ve E.K. kardeşler ile kardeşlerden birinin kayınpederi A.Ş'nin ifadelerinin çelişkili olduğu, şüpheli kardeşlerin ifadelerinde sattıkları öne sürülen hayvanları, ismini hatırlayamadıkları birinden alarak başka birine sattıklarını, olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını iddia ettikleri öğrenildi. 
Öte yandan yangında aileye ait yaklaşık 28 küçükbaş hayvanın telef olduğu, 20 küçükbaş hayvanın da yangından sonra ailenin traktörünün terk edildiği yerde bulunduğu belirtildi. Kastamonu 
Cumhuriyet Savcılığı ve jandarma soruşturmayı genişleterek sürdürüyor.

“HEPİMİZ MERAK EDİYORUZ”

Bürme Köyü Muhtarı Vahittin Hasanbaş, olaya tüm köyün çok üzüldüğünü, Çataloğlu ailesinin biran evvel bulunmasını istediklerini söyledi.
Aileden hala haber alınamadığını belirten Hasanbaş, “O günden beri aramalar sürüyor. Ama ne yazık ki bir türlü sonuç alınamadı. Hepimiz merak ediyoruz. Köyde sevilen bir aileydi. Bir sorunları yoktu. Gelirler, giderler görüşürdük. Mahallede yalnız yaşıyorlar diye bir tuzak kurulduğunu düşünüyorum" dedi.
Ailenin hayvancılıkla uğraştığını anlatan Hasanbaş, “Fazıl Çataloğlu ve ailesi orta halli bir aileydi. Hayvancılıkla yaşamını sürdürürdü. 8-10 büyükbaş, 45-50 de küçükbaş hayvanları vardı. Bunların bir bölümü yandı. Bir bölümü de bulundu" diye konuştu. (aa)
 
Çataloğlu ailesi her yerde aranıyor!
  
Kastamonu merkez Bürme Köyü’nde iki evin yanarak küle döndüğü yangın sonrasında kaybolan ve 23 gündür haber alınamayan 5 kişilik Çataloğlu ailesi komando timleri tarafından her yerde aranıyor. Dün bölgede Çataloğlu ailesine ait olabileceği iddia edilen kan ve vücut parçaları bulundu. Bürme Köyü ormanlık alan yolunda kan izleri ile bazı iç organlara rastlanması sonucu jandarma olay yeri inceleme ekipleri olay yerine sevk edildi. Kan ve vücut parçalarının olduğu yerde incelemelerini tamamlayan jandarma olay yeri inceleme ekipleri, alanda ayı izleri, küçük kemik parçaları ve kürk parçaları da buldu. Ekipler, yerdeki kan izlerinden DNA testi için örnekler aldı. Bu gelişme üzerine Kastamonu Jandarma Komutanlığına bağlı 2 komando timi, ormanlık alana sevk edildi. Alana gelen komandolar, ormanlık alanda derinlemesine arama ve tarama faaliyetleri başlattı. Yapılan aramalarda 5 kişilik ailenin cesetlerine rastlanmazken, komando ekiplerince çalışmaların sürdürüleceği öğrenildi. Jandarma ekiplerinin ilk yaptığı incelemede alınan kan örnekleri ile kalıntıların av yabanlarına ait 
olduğunu belirledi. (iha)
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER