"Şimdi eksiklerin giderilmesi lazım"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sel afetinin merkez üssü konumunda bulunan Bozkurt'a gelerek incelemelerde bulundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sel afetinin merkez üssü konumunda bulunan Bozkurt'a gelerek incelemelerde bulundu.

Genel Başkan Meral Akşener, dün Bozkurt’ta incelemelerde bulunarak bölgenin son durumu hakkında bilgi aldı. Burada açıklamalarda bulunan Akşener, "Büyük bir afet, şimdi eksiklerin giderilmesi lazım. Esnaf burada ya çok küçük, ya da tüccar değil. İlçe başkanımızın ve teknik arkadaşlarımızın acilen söylediği; borçlarının silinmesi, yapılamıyorsa 2 yıl mutlaka faizsiz geri ödeme ertelenmesi" dedi.

Sel afetinin ardından partisinin genel sekreterinin bölgeye geldiğini vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Daha sonrasında Bedri Yaşar beyin başkanlığında bir teknik ekip geldi. Biz de hem İktidara, hem meclisteki milletvekillerine teknik olarak buranın neye ihtiyacı olduğunu iletmek için buraya geldik. Muhalefetin görevi eksikleri belirlemek ve bunu gündemde tutmak. Bugün de benim başkanlığımda heyet olarak geldik. Dikkat ederseniz, bütün çadırlara uğradım, hem geçmiş olsun dedim, hem de Allah razı olsun dedim. Büyük bir afet, şimdi eksiklerin giderilmesi lazım. Arkadaşlarımızın bize verdiği bilgi şu; esnaf burada ya çok küçük, ya da tüccar değil. İlçe başkanımızın ve teknik arkadaşlarımızın acilen söylediği, borçlarının silinmesi, yapılamıyorsa 2 yıl mutlaka faizsiz geri ödemenin ertelenmesi. Bozkurt’ta pek çok yer yıkılacak, evleri yıkılacak insanların gönülleri rahat tutulması gerekiyor. '3 evim gitti, 4 dairem gitti acaba benim durumum ne olacak' endişesi, sel afetinin üzerine yaşanmaması gerekiyor. Buradaki tespitlerimizi resmi olarak paylaşacağız ondan sonra burayı gündemde tutmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER