banner38

banner46

banner47

25 Mayıs 2020 Pazartesi

Sezonun ilk torikleri tezgahlardaki yerini aldı

Karadenizli balıkçılar tarafından avlanan sezonun ilk torikleri tezgahlardaki yerini aldı. Karadeniz açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına takılan torikler, ağırlıklarına göre 70 ila 100 lira arasında değişen fiyatlarda satışa sunuldu.

12 Eylül 2018 Çarşamba 10:02
 Sezonun ilk torikleri tezgahlardaki yerini aldı
 

Karadenizli balıkçılar tarafından avlanan sezonun ilk torikleri tezgahlardaki yerini aldı. Karadeniz açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına takılan torikler, ağırlıklarına göre 70 ila 100 lira arasında değişen fiyatlarda satışa sunuldu.

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, yaptığı açıklamada, tezgahlarda artık her türde balığın bulunduğunu söyledi. 

Tezgahlarda en çok mezgit, palamut, istavrit ve barbunyanın yer aldığını belirten Bayrak, kırlangıç, lüfer ve toriğin de yavaş yavaş ağlara takılmaya başladığını aktardı.

Özellikle son birkaç gündür yoğun şekilde barbunya avcılığı yapıldığını anlatan Bayrak, “Balık sezonu güzel başladı ve güzel devam ediyor. Tezgahlarımız balık çeşitleriyle dolu. Bir hafta önce kilogramı 40 liradan satılan barbunya, şimdi 15 liraya düştü. Palamut, mezgit ve istavrit avcılığı da iyi gidiyor. Torik de ağlara takılmaya başladı" dedi.

Balıkçı Mert Kanal da sezonun bereketli geçmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, "Torik biraz erken ağlarımıza takılmaya başladı. Bu da bizi ayrıca mutlu etti" şeklinde konuştu.
(aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV