Şen korona!

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Kastamonu'daki korona virüs vaka sayılarının artışı ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki (KEAH) yoğun bakım doluluk oranıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu

Şen korona!BAKAN KOCA KASTAMONU'DAKİ SON DURUMU AÇIKLADI: “SON BİR HAFTADA YÜZDE 50 ARTTI”

Şen korona!

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Kastamonu'daki korona virüs vaka sayılarının artışı ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki (KEAH) yoğun bakım doluluk oranıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Vali Avni Çakır, İl Sağlık Müdür Vekili ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yüksel Kutlu'nun da katıldığı sanal toplantıda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Kastamonu'daki son durum hakkında bilgi verildi.

VAKALAR YÜZDE 50 ARTTI, YOĞUN BAKIM YÜZDE 74’E ULAŞTI

Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bakan Koca, Kastamonu'da vaka sayılarında son bir haftada yüzde 50 artış yaşandığına dikkat çekerek, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 74'e ulaştığını bildirdi. Toplantıda bulunan 5 ilden 4'ünün yüksek risk altında olduğunu söyleyen Koca, Kastamonu'yu yüksek risk altında olarak nitelendirmedi.

“RİSK KAPIMIZDA”

Bakan Koca'nın açıklaması şu şekilde; “Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu valilerimiz, il sağlık müdürlerimiz ve halk sağlığı başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında. Son haftada Adana'da vaka artışı yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 79. Hatay'da artış yüzde 125, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 86. Mersin'de artış yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 74. Samsun'da artış yüzde 35, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 81. Kastamonu'da artış yüzde 50, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 74. Risk kapımızda. Alışkanlıklarımıza teslim olmayalım. Kısıtlamaları fırsata çevirelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Mücadele birlikte kazanılır.” (Haber Merkezi)


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER