Sel bölgesinde 10 kayıp aranıyor

SEL felaketi sonrası Kastamonu’da toplam 71 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, enkaz kaldırma ve temizlik çalışmalarıyla hem kayıp ihbarı yapılan 10 kişinin aranmasına devam ediliyor, hem de selin yaraları sarılmaya çalışılıyor

Sel bölgesinde 10 kayıp aranıyor

SEL felaketi sonrası Kastamonu’da toplam 71 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, enkaz kaldırma ve temizlik çalışmalarıyla hem kayıp ihbarı yapılan 10 kişinin aranmasına devam ediliyor, hem de selin yaraları sarılmaya çalışılıyor.  

Batı Karadeniz bölgesinde 11 Ağustos tarihinde yaşanan sel felaketi Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçelerinde büyük hasara yol açtı. Bu ilçelerde birçok bina ve iş yeri zarar gördü. Kastamonu genelinde hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 71’e yükselirken, Sinop’ta 10, Bartın’da 1 olmak üzere 82 vatandaşın hayatını kaybettiği öğrenildi. Sel felaketinden en çok zarar gören Bozkurt ilçesinde, kayıp ihbarı yapılan 10 vatandaşı arama çalışmaları devam ederken, ekipler ilçenin yaralarını sarabilmek için gece gündüz çalışıyor. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER