Sel afeti fotoğrafı ödüle layık görüldü

Türkiye'nin en köklü fotoğraf organizasyonlarından olan Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında; Kastamonu'da yaşanan sel afeti sonrası Bozkurt'ta Demirören Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Can Erok tarafından çekilen fotoğraf da ödüle layık görüldü.

Sel afeti fotoğrafı ödüle layık görüldü
banner72

Türk medyasının en prestijli fotoğraf ödüllerinde 2022 yılının kazananları açıklandı. 37 yıldır aralıksız olarak düzenlenmesi ile Türkiye’nin en köklü fotoğraf organizasyonu da olan Yılın Basın Fotoğraflarına çevre fotoğrafları damga vurdu. Yılın Basın Fotoğrafı 2022 ödülü, AB Çevre ve Doğa Fotoğrafları arasından seçildi. Ukrayna’da yaşanan savaşta Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’i fotoğraflayarak dünya medyasında adından başarı ile söz ettiren Reuters Foto Muhabiri Ümit Bektaş’ın çektiği Marmara denizini etkisi altına alan müsilaj felaketini anlatan karesi Yılın Basın Fotoğrafı ödülünü kazandı.

2021 yılında yaşanan olaylara damga vuran yaklaşık 5 bin fotoğrafın katıldığı yarışmada 6 kategoride 24 fotoğraf ve 4 fotoğraf serisi ödüle layık görüldü. Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin uluslararası sergilerle dünya başkentlerine taşıdığı Türkiye Güzellikleri Fotoğraf Ödülleri’nde ise 7 fotoğraf ödüllendirildi. Üniversite öğrencilerinin özendirilmesi amacı ile 4.’sü verilen Ara Güler Özendirme Ödülü ise Çukurova Üniversitesi’nden Nurullah Memiş’in oldu.

Kastamonu'da 11 Ağustos'ta meydana gelen sel felaketinde görev yapan Demirören Haber Ajansı Muhabiri Can Erok'un fotoğrafı da Rafet Hüner Özel Ödülü aldı. (CNGHaber.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER