banner38

banner46

banner47

31 Mayıs 2020 Pazar

ŞEKER ATIŞMASINDA 2. RAUND Metin Çelik’ten cevap geldi; “Siyasi riyakarlıkta sizin elinize kimse su dökemez”

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ile CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın arsında ki ‘şeker’ gerginliği tırmanıyor.

23 Eylül 2019 Pazartesi 10:17
ŞEKER ATIŞMASINDA 2. RAUND  Metin Çelik’ten cevap geldi;  “Siyasi riyakarlıkta sizin elinize kimse su dökemez”
 

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ile CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın arsında ki ‘şeker’ gerginliği tırmanıyor.

Hasan Baltacı’nın yaptığı ‘CHP ve CHP’nin Şeker Fabrikaları için sergilediği direnişe leke sürmeye çalışılması siyasi riyakârlıktır’ açıklamalarını sert dille eleştiren Metin Çelik şu ifadeleri kullandı;

“Kastamonu Şeker Fabrikamızın 57.Kampanya açılış töreninde yaptığım konuşmada söylediğim sözler gerçekleri ifade etmektedir. Konuşmamda ‘şov yapanları burada göremiyoruz’ dedim. CHP Kastamonu Milletvekili Sn. Hasan Baltacı şahsen üzerine alınmış ve tarafıma fütursuzca saldırarak cenazede olduğunu belirtmiş. Ancak ben Hasan Baltacı nerde diye sormadım ki zaten. Allah rahmet eylesin. Cenaze nedeniyle bulunamamış olabilirsin. Ancak CHP’yi temsil edecek bir tek yetkili niye açılışta yoktu? Şeker Fabrikası özelleştirme sürecini şeker fabrikalarını hükümet kapatıyor yalanıyla siyaset malzemesi yapan sizler bunu düşünemediniz mi? Bana insaniyet ve kürsü adabı dersi vermeye kalkma. Söylediğim sözlerde insanlığa ve kürsü adabına aykırı tek bir kelime bulamazsın. Beni siyasi riyakarlıkla suçlamış. Yüz yüze olduğumuz kürsü ortamlarında size sordum. ‘CHP’nin parti programında da özelleştirme var. Söyledikleriyle yaptıkları bir olmayan sizsiniz’ dedim. Cevap veremedin. Beni herkes çok iyi tanır ama siyasi riyakarlıkta sizin elinize kimse su dökemez.

“BEN ‘SATILACAK BAŞKA YOLU YOK’ FALAN DEMEDİM”

Kamuoyundan özelleştirme sürecini sakladığımızı söylemişsin. Bu da koca bir yalandır. Daha ilan yapılmadan Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya katılarak konunun tüm taraflarının bulunduğu ortamda süreç hakkında kamuoyunu bilgilendirdim. Başkasının söylediği sözleri benim üzerime yüklemeye çalışma. Ben ‘satılacak başka yolu yok’ falan demedim. Seçim kampanyası devam ederken bu süreç yaşandı. Daha sonuç belli değilken şeker fabrikasına giderek işçi kardeşlerimle yaptığım toplantıda kendilerini bilgilendirdim. Gayet güzel de bir toplantı oldu. Güzel bir şekilde uğurlandık. Bu ziyaretimi bile sosyal medyadan taraftarlarınız ‘AK Parti Milletvekili fabrikadan kovuldu’ şeklinde yalanlarla yaymaya çalıştı. Özelleştirme sürecini şeker fabrikaları kapatılıyor algısı yaratarak seçimde kullanmaya çalıştınız. Ben ise hep kamuoyuna doğruları anlattım. Şeker fabrikalarının yaşamayacağı hiçbir özelleştirmeye Sayın Cumhurbaşkanımızın olur vermeyeceğini söyledim. Benim o süreçteki pozisyonumu gerek Şeker-iş Sendikası yetkilileri ve işçi kardeşlerim, gerekse üreticilerimiz ve kamuoyu çok iyi biliyor.

“ŞEKER FABRİKALARINI AK PARTİ
KAPATIYOR YALANINIZ ORTAYA ÇIKTIĞI İÇİN
ASIL MAHCUP OLMASI GEREKEN SİZLERSİNİZ”

Geçen yıl özelleştirme ilanına çıkılan 14 fabrikadan Kastamonu hariç 13 fabrika özelleştirildi. Şu anda 10 yıl önce ve geçen sene özelleşen fabrikalar çalışmaya devam etmekte ve hükümetimizin açıkladığı fiyattan üreticiden alım yapmaktadır. Şeker fabrikalarını AK Parti kapatıyor yalanınız ortaya çıktığı için asıl mahcup olması gereken sizlersiniz. Kastamonu Şeker Fabrikası’nın sanki sizin sayenizde özelleştirilmediğini söyleyebilecek kadar da gerçeklerden uzaksın. Kendini bu kadar komik durumlara düşürme. Biz bugün tam tersi ilimizde şeker pancarı üretimini artırmanın derdindeyiz ve ben eminim ki başaracağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 hafta önce açıkladığı şeker pancarı alım fiyatı herhalde sizin moralinizi bozdu. Ama üreticilerimizin çok memnun, emin ol. Konuşmamda başka değindiğim konularda vardı. Örneğin emeğe saygının sizin sadece dilinizde olduğunu, belediyeleri devralıp elinize fırsat geçtiğinde hiçbir kusuru olmayan binlerce işçiyi kapının önüne nasıl koyduğunuzu söyledim. Buna verecek cevabınız olmadığı için her zamanki gibi kalabalık ve boş sözlerle konuyu mecrasından saptırmaya çalışmışsın. Asıl siyasi riyakarlık budur” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Foto: Metin Çelik + Hasan Baltacı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV