‘Şehre zaman kaybettirmeye hakkınız yok’

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, geçtiğimiz gün Kastamonu Belediyesi'nde gerçekleşen görev değişiklikleri üzerinden Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'na tepki gösterdi.

‘Şehre zaman kaybettirmeye hakkınız yok’
banner72

“İç hesaplaşmalarınız Kastamonu'ya zarar veriyor” diyerek Başkan Vidinlioğlu'na tepki gösteren CHP'li Erbilgin; “İç hesaplaşmanız, Kastamonu'nun üç yılını kaybettirmiştir. Kaybedecek iki yılınız daha yoktur. Bu millet, sizden işinize odaklanmanızı beklemektedir. Bu şehre zaman kaybettirmeye sizin ve ekibinizin hakkı yoktur” dedi.

Erbilgin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye nasıl yönetilemiyor, savruluyorsa; Kastamonu da yönetilemiyor, savruluyor. Merkezi iktidarın yanlış politikalarından, bizlerin hepimizin payına zam ve yoksulluğun düştüğü bu günlerde vatandaşın derdine derman olması beklenen Kastamonu Belediyesi ise maalesef, her geçen gün; düzensizlik, işbilmezlik, koltuk savaşlarının yaşandığı bir sahneye dönüşmüş durumda. Üç yıldır belediyede bir türlü düzeni kuramayanlar, bilek güreşi yapıyor. Vatandaş hizmete ulaşamadıkça, görevden almalar artıyor. ‘Kastamonu'yu ortak akılla yöneteceğiz’ diyen sayın Vidinlioğlu, bırak ortak aklı, ekip arkadaşlarındaki ortak duyguyu yok etmişe benziyor ve bundan Kastamonu, yani bizler mağdur oluyoruz.”

KASTAMONU, SİYASİ İHTİRASLARINIZDAN YORULDU”                                                  

“Partimizdeki bayrak değişimine atıfta bulunarak büyük icraat yapan Başkan Galip Vidinlioğlu'nun aslında belediyedeki huzursuzluğun üstünü örtmeye, yönetemediğini gizlemeye çabaladığını bir kez daha hep birlikte gördük. Günler önce, Kastamonu Belediyesi'nin yedi müdürlüğünde yapılan görev değişikliği; Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Melih Vural ile, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Adem Ünal'ın görevden alınması belediyedeki krizin ne denli büyük olduğunu bizlere göstermiştir. Dün gelen istifa haberi, durumun daha anlaşılır olmasını sağlamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediye başkan yardımcılığı görevine getirilmesine büyük anlamlar yüklediği Necdet Karahasan, 1 yıl 11 günlük kısa başkan yardımcılığı macerasını dün, istifasıyla noktalamıştır. Tıpkı istifa eden önceki başkan yardımcıları; İsmail Hakkı Özcebeci ve Nuray Çolak ile görevden aldığı Serkan Bahçacıoğlu gibi tıpkı Temizlik İşleri Müdürlüğü görevinden el çektirilen Arif Canpolat gibi... Sayın Vidinlioğlu'na başkan yardımcısı dayanmamaktadır. Sayın Vidinlioğlu, Kastamonu, siyasi ihtiraslarınızdan yorulmuştur. İç hesaplaşmanız, Kastamonu'nun üç yılını kaybettirmiştir. Kaybedecek iki yılınız daha yoktur. Bu millet, sizden işinize odaklanmanızı beklemektedir. Bu şehre zaman kaybettirmeye sizin ve ekibinizin hakkı yoktur.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER