banner38

banner46

banner47

25 Mayıs 2020 Pazartesi

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Tunceli kırsalında öldürülen 6 teröristten birinin aranan teröristler listesinde mavi kategoride olan Celal Kaya olduğu öğrenildi. Kaya 4 şehit polisin katiliydi.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 10:00
  ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI


Tunceli kırsalında öldürülen 6 teröristten birinin aranan teröristler listesinde mavi kategoride olan Celal Kaya olduğu öğrenildi. Kaya 4 şehit polisin katiliydi.

Tunceli kırsalında önceki gün gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 6 teröristten Doğan Serhat kod adlı Celal Kaya'nın İçişleri Bakanlığı'nın en çok aranan teröristler listesinin 1.5 milyonluk mavi kategorisinde olduğu ortaya çıktı. Kaya'nın sözde Dersim sahası Doğu cephe sorumlusu olduğu bildirildi. Kışı geçirmek için beraberindeki grupla Karadeniz kırsalından geçtiğimiz Kasım ayında Tunceli kırsalına geldiği belirlenen terörist Kaya'nın yeniden Karadeniz'e sızma hazırlığı yaparken İHA'ların tespitiyle etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Giresun'un Bulancak, Dereli, Alucra, Şebinkarahisar kırsalında uzun yıllar silahlı terörist faaliyetlerde bulunan Kaya, kış aylarında Tunceli kırsalına kaçıyordu. Teröristlerin keşif, dinleme ve gözetleme faaliyetiyle deşifre oldukları, bahar ayı ile birlikte kış üslenmesinden çıkarak Tunceli Ovacık kırsalındaki Mercan Vadisi'nden, Erzincan Kemah kırsalına, buradan da Gümüşhane üzerinden Karadeniz'e sızmayı planladıkları anlaşıldı.

ŞEHİT RECEP ŞAHİN'İN İNTİKAMI ALINDI

Kaya'nın 2 yıl önce Giresun kırsalında güvenlik güçleri ile girdiği çatışmadan yaralı olarak kurtulduğu ortaya çıktı. Kaya'nın, sözde Karadeniz bölge sorumlusuyken 19 Temmuz 2016'da Trabzon'un Maçka ilçesinde 3 polisin şehit düştüğü, 5 polisin de yaralandığı hain saldırının faillerinden olduğu belirlendi. Kaya'nın Rahman Sümer adlı teröristle birlikte 4 Mayıs 2011'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyuna Ilgaz Dağı yakınlarında silahlı saldırı düzenleyerek koruma polislerinden Recep Şahin'in şehit düştüğü hain saldırıya da katıldığı belirlendi. Öldürülen teröristlerden bir diğerinin ise 600 bin liralık Turuncu listede aranan Haydar Gül olduğu tespit edildi. (Sabah)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV