banner29
24 Mart 2019 Pazar

ŞEHİTLERİMİZİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

Sınav Koleji Şehit Polis Memuru Nihat Karakoca ve Şehit Hv. Sv. Kd. Üçvş. Yılmaz Arığ Kütüphanesinin açılışı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in katılımıyla Sınav Koleji yerleşkesinde gerçekleştirildi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 10:43
ŞEHİTLERİMİZİN İSMİ KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK
 

Sınav Koleji Şehit Polis Memuru Nihat Karakoca ve Şehit Hv. Sv. Kd. Üçvş. Yılmaz Arığ Kütüphanesinin açılışı Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in katılımıyla Sınav Koleji yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışına ayrıca; Belediye Başkan Vekili Ahmet Sevgilioğlu, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, Milli Eğitim Müdür Vekili Cengiz Bahçacıoğlu, Şehit Polis Nihat Karakoca ve  Şehit Hava Savunma Astsubayı Kıdemli Üstçavuş Yılmaz Arığ’ın aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Sınav Koleji Kurucu Müdürü Şefik Ziya Kocaman, Kütüphanenin açılmasına öncülük eden Sınav Koleji 12 C sınıfı öğrencilerinden Çağrı Solak ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

“BİZLER İÇİN KİTAP HEP ÖNEMLİ OLMAYA DEVAM EDECEK”

“Kitap nesilden nesile bilginin aktarılmasının geçmişten günümüze belki de tek aracıydı” diyerek bir konuşma yapan Vali Yaşar Karadeniz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün alternatifleri var gibi görünüyor ama şunu biliyoruz ki yine en sağlıklı bilgiyi edinebileceğimiz kaynak kitap. Diğer görsel ve iletişim içerikli kaynaklarda, bilgiler ya çok sığ nitelikte olmakta, ya da gerçek dışı olmakta. Kaynağında çoğunlukla nereden geldiği bilinmemekte. Bazen a kişinin adına adı kullanılarak yapılıyor ama bakıyorsunuz hiç alakası yok, tamamen faklı amaçlarla, farklı niyetlerle ve birçok alanla da reklam amaçlı bilgiler paylaşılmakta. Ama kitapta yazarını bilirsiniz, zaten o yazarın hayatını az çok herkes okudu. Kitabın yazarının kim olduğunu bilir ve içindeki bilgilerde öyle ‘oturayım da şunu yazıyım’ diyerek yazılmış eserler değildir. Üzerinde bir emek vardır, bir birikim vardır. Bütün bunlardan elde edilmiş bir çıktı vardır. Dolayısıyla kitaplardan elde edeceğimiz bilgiler bizler için her zaman bundan sonra da güzel daha sağlam ve sağlıklı bilgiler olmaya devam edecektir. Hatta kitapların dijital ortamlarda da aktarımına başlandı. Ama istenen ölçüde diğer dijital platformdaki ürünler kadar aynı gelişmeyi gösteremedi. Çünkü orada da sanıyorum mürekkebin kokusu öne çıkıyor, kâğıdın kokusu öne çıkıyor. Dolayısıyla bizler için kitap hep önemli olmaya devam edecektir.

“TEBRİK EDİYORUM”

Tabi ki biz ne kadar kendimizi geliştirirsek geliştirelim şunun da önemli olduğunu biliyoruz. Yaşadığımız ortam huzurlu bir ortam olmak zorunda. Bu huzurlu ortamın olması içinde öncelikle ülkemize kasteden hainlere yönelik mücadelenin de sürmesi gerekmekte ve bu uğurda şehit olanların adına kütüphanenin açılıyor olması da bence her iki alanın bir birinden ayrı gibi görünse de güvenlik ve gelişmenin aslında ikisinin bir bütün olduğunu biz zaten biliyoruz. Sizlerde biliyorsunuz, bunun anlam ve ifadesini de burada edinmiş olacağız. Ben bu kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Özellikle değerli gençlerimizi tebrik ediyorum, böyle bir fikre sahip olup uygulamaya koymuş olmaları bizler için anlamlı. Biz şunu biliyoruz ki onlar sayesinde bizler artık geleceğimiz içinde en ufak bir kaygımız yok. Onlar bu ülkeyi bugünkü durumundan çok daha ileriye getirecek bilgi ve donanıma sahip olarak yetişiyorlar. Tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Kütüphanemizin okulumuza ve gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

Katılımcılar tarafından kütüphanenin açılış kurdelesi kesildikten sonra, Vali Yaşar Karadeniz sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV