ŞEHİT VE GAZİ ADINI KULLANAN DOLANDIRICILARA DİKKAT!

Türkiye Harp Mâlulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, vatandaşlardan yetkileri olmadığı halde şehit ve gazi yakınlarına maddi destek sağlanacağı söylemiyle bağış toplayan, çeşitli malzemeleri satan kişilere karşı dikkatli olmalarını istedi.

 ŞEHİT VE GAZİ ADINI KULLANAN DOLANDIRICILARA DİKKAT!

 

Türkiye Harp Mâlulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, vatandaşlardan yetkileri olmadığı halde şehit ve gazi yakınlarına maddi destek sağlanacağı söylemiyle bağış toplayan, çeşitli malzemeleri satan kişilere karşı dikkatli olmalarını istedi.

Satıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı kişilerin, şehit ailelerinin, gazi ve şehit derneklerinin adını kullanılarak ‘duygusal fırsatçılık’ yaptıkları bilgisine ulaştıklarını belirtti. Kamu kurum yetkilileri, İl Genel Meclis Üyeleri, iş adamları gibi daha birçok kişinin telefonla aranarak şehit ve gazi dernekleri adına bağış toplandığını öğrendiklerini ifade eden Berat Satıoğlu, derneklerinin bu yönde hiçbir çalışmasının olmadığını ve bu tür kişilere itibar edilmemesini istedi.

Vatandaşların şehitlere olan hassasiyetini duygusal fırsatçılık yaparak istismar eden kişilere karşı dikkatli olunmasını isteyen Satıoğlu, şunları kaydetti: "Herhangi bir yetkisi olmadığı halde şehitlerin ve gazilerin adını kullanarak para toplayan dolandırıcılara karşı dikkatli olunmalı. Vatandaşlarımızın bu kişilere kanarak iyi niyetle yapacakları hiçbir yardımın şehit ve gazi çocuklarına ulaştırılması mümkün değildir. Şehit ve gazi istismarcılarına vatandaşlarımız kapısını tamamen kapatmalıdır. Vatandaşların şehitlere olan duygusallığını istismar eden bu kişiler, şehitlerimizden utanmalıdır. Şehitlik ve gazilik mertebesini bu şekilde kullananları da nefretle kınıyorum. Devletimiz ve milletimiz bütün imkanları ile şehit aileleri ve gazilerimizin yanındadır." (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER