ŞEHİT ÖZDEN İÇİN AFRİKA’DA SU KUYUSU AÇILACAK

Deniz Feneri Derneği tarafından Şehit Polis Memuru Şerife Özden Sütçü Kalmış adına Kamerun’da su kuyusu açılacak. Açılacak olan su kuyusu için Deniz Feneri Derneği, yardım toplama kampanyası başlattı.

 ŞEHİT ÖZDEN İÇİN AFRİKA’DA  SU KUYUSU AÇILACAK

 

 

Deniz Feneri Derneği tarafından Şehit Polis Memuru Şerife Özden Sütçü Kalmış adına Kamerun’da su kuyusu açılacak. Açılacak olan su kuyusu için Deniz Feneri Derneği, yardım toplama kampanyası başlattı.

2016 yılında karnındaki 4 aylık bebeğiyle Mardin’de düzenlenen hain terör saldırısında şehit düşen Polis Memuru Şerife Özden Sütçü Kalmış adına Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilciliği tarafından su kuyusu açılacak. Afrika’da Kamerun’da açılacak olan su kuyusuna Araçlı Şehit Şerife Özden Sütçü Kalmış’ın ismi verilecek. Bu kapsamda Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilciliği tarafından açılacak olan su kuyusu için yardım toplama kampanyası başlatıldı.

Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilcisi Halit Bitkin, Deniz Feneri Derneği olarak 27’inci su kuyusuna Şehit Polis Memuru Şerife Özden Sütçü Kalmış’ın adının verileceğini belirterek, “Araç ilçemize bağlı Sarpun Köyü nüfusuna kayıtlı olan şehidimiz, üniversite tahsilinden sonra polis memuru olarak emniyet teşkilatında göreve başladı. Bir yıllık evli ve 4 aylık hamile olan Araçlı hemşehrimiz Mardin Midyat’ta görev yaparken PKK’lı terör örgütünce düzenlenen terör saldırısında 31 yaşında vatanı uğruna şehit oldu. Eski Cumhurbaşkanı ve eşinin de koruma polisi olan Şehit Şerife Özden Sütçü Kalmış’ın vasiyeti üzerine köyü olan Araç ilçesi Sarpun Köyünde büyük bir kalabalık halk tarafından 2016 yılında toprağa verildi. Bizde, Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilciliği olarak şehidimize vefa olarak, Sadakay-ı Cariye olarak adına Afrika ülkesi Kamerun’un susuz bir köyünde su kuyusu açmayı planladık. İnşallah Afrika’daki 27. su kuyumuzun adı Şehit Polis Memuru Şerife Özden Sütçü Kalmış kardeşimiz adına olacaktır. Bu yüzden Kastamonulu hemşehrilerimizden desteklerini bekliyoruz” dedi.

Bitkin, “Açılacak olan su kuyusuna yardımda bulunmak isteyenler, şu yolu izleyebilirler. RAHMET yazıp 5560’a kısa mesaj atarak 10 TL bağışta bulunulabilir ya da Deniz Feneri Derneği temsilciliklerine bağışta bulunulabilir. Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği IBAN: 8200 2090 0000 0099 9900 0039” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER