banner29
24 Mart 2019 Pazar

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONUR GECESİ’NDE BULUŞTU

Şehit aileleri ve gaziler adına gerçekleşen Onur Gecesi, önceki akşam Şerife Bacı Öğretmenevi’nde yapıldı. Onur Gecesi’ne katılan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şehit aileleri ve gazilerin huzur bulması için çalıştıklarını belirtti.

08 Kasım 2018 Perşembe 10:01
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER  ONUR GECESİ’NDE BULUŞTU
 

Şehit aileleri ve gaziler adına gerçekleşen Onur Gecesi, önceki akşam Şerife Bacı Öğretmenevi’nde yapıldı. Onur Gecesi’ne katılan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şehit aileleri ve gazilerin huzur bulması için çalıştıklarını belirtti.

Geceye; Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Eda Şen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı BeratSatıoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, şehit aileleri ve gaziler yer aldı.

Hüseyin Mahmutoğlu, tüm katılımcıları tek tek selamladıktan sonra Onur Gecesi’ne katılanlara teşekkür etti.

SATIOĞLU, TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, ise yaptığı konuşmada, “Kadın Kolları İl Başkanımız  Eda Şen her Cuma bizden aldığı isim listesiyle beraber Cuma ziyaretleri kapsamında şehit ailelerini ziyaret ediyor. Gençlik Kolları Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. AK Parti İl Başkanımızı gece hangi saat olursa olsun ağabey yakınlığıyla arıyoruz. Derneğimizin kuruluş aşamasında 2009 yılında Belediye Başkanımız KASKİ ve Fen İşleri Müdürlüğünü yapıyordu. Derneğimizin Onursal Başkanı olan Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ: KASTAMONU’DA GÜZEL İŞLER OLUYOR

Kısa bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, “Bakanlık olarak geniş çalışmalarımız var. Kastamonu’da mağdur kimsenin kalmamasını amaçlıyoruz. Kastamonu’da güzel işler oluyor. İl Müdürlüğü binamız devam ediyor. Kastamonu’nun en büyük ihtiyacı olan huzurevinin yakın bir zamanda ihalesi yapılacak ve bitecek” şeklinde konuştu.

ÜNLÜ: YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR

Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesinin dertleri ve sıkıntılarını aşmak için uğraştıklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Şehitlerimizle ne kadar övünsek gurur duysak az. Tüm ülkemizin insanları güvenle, huzur içinde yaşıyorsa bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu topraklarda mücadelemiz yıllardır devam etti ve devam edecek. 15 Temmuz’da yaşadığımız sıkıntıları yeni yeni çözüyoruz. Daha kararlı ve daha inançlı daha farklı bir alanda mücadeleyi sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın gönlü de bu akşam burada sizlerle beraberdir. Cumhurbaşkanımız mücadelesinde yalnız değil. Kastamonu’da binin üzerinde projeyi Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın sayesinde ve birliktelikle gerçekleştirdik. Memleketimizin dertleriyle dertlenmez, vatandaşımızın ve milletimizin sıkıntılarını dile getirmezsek bin tane projeyi hayata geçiremezdik. Şehrimize AK Parti Belediyesi geldikten sonra farklılıklar gözüktü. Doğal gaz hepimiz için bulunmaz bir hizmet. Tüm şehir merkezlerimizde doğal gaz var. İlçelerimize de yansıtmaya çalışıyoruz. Havalimanımız, Ilgaz Tüneli’miz, yapılan duble yollar, hastanemiz hizmet veriyor. Hastanemizde ölen insanların rehin alındığı dönemden geldiğimiz bu dönem de tüm halkımız ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerine sahip. Eskiden ilaç kuyruğunda bekleyen insanlarımız varken bugün durum değişti. Daha güzel ve daha iyi işler yapıyoruz. Vatandaşlarımızın desteğiyle bugünlere kadar geldik. Bugünden sonra da memleketimize yapacağımız çok işler var.

“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATARAK KASTAMONU İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Gecemizi gündüzümüze katarak Kastamonu için uğraşıyoruz. Sıcak asfalt programlarını köylerimize yaymış durumdayız. Geçen gün yanımıza gelen gazimizin işini halletmek için tüm işlerimizi bıraktık. Gazilerimizin işini halletmek bizim asli görevimiz. İçimde uhde kaldı bir şehit ailemizi hacca gönderemedik. Cumhurbaşkanımız diyor ki ‘kazanırsak hep beraber kazanacağız, kaybedersek hep beraber kaybedeceğiz’ saflarımızı sıkı tutacağız. Sadece AK Parti ve siyaset olsun diye değil, vatanımız, milletimiz, birlik, beraberliğimiz ve gelecekteki çocuklarımız için yapacağız. İçte de dışta da mücadelemiz sürüyor. Bundan önceki dönemde vatanı için, bayrağı için şehit düşmüş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.  Gazilerimize uzun ömürler diliyoruz” diye konuştu.

BABAŞ: HEP İLKLERİ VE OLMAYANLARI YAPTIK

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise şu ifadeleri kullandı: “İnsan hayatında geriye doğru baktığında bu övgü dolu sözler benim için yeterlidir. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Bu topraklarda bin yıllardır süren varlığımız değerlerimize muhtaçtır. Onların sayesinde bugünlere geldik. Bu topraklar için değer veren insanların yanındayız. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz huzur bulması her yerde rahat etmesi için çalışıyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle ilgili bir konut projemiz vardı. Onu da belli bir seviye getirdik. Basın çalışanları içinde konut sözü vermiştim. Basın çalışanlarına arazi çalışması yapıyorum. Bir sürü projeler yaptık. İktidarımızın gücü arkamızdadır. Sayın cumhurbaşkanımız da çok duyarlı. Onun da gücüyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal projelerden, fiziksel projelere kadar her türlü imkanı Kastamonu’da oluşturmaya çalıştık. Hep ilkleri ve olmayanları yaptık.”

Yapılan konuşmaların ardından teşekkür belgelerin takdimiyle program sona erdi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV