ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER KURASIZ HACCA GİDEBİLECEK

Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, dün Müftülük binasında yaptığı açıklamada 2018 yılı hac döneminin önceki yıllardan farklı olarak şehit yakınları, gazi ve eşlerinin kurasız olarak hacca gidebileceklerini söyledi.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER KURASIZ HACCA GİDEBİLECEK

 Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, dün Müftülük binasında yaptığı açıklamada 2018 yılı hac döneminin önceki yıllardan farklı olarak şehit yakınları, gazi ve eşlerinin kurasız olarak hacca gidebileceklerini söyledi.

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu’nun yer aldığı toplantıda İl Müftüsü Osman Aydın,  yapılan uygulamada kontenjan sorunu olmadığını dile getirdi.

AYDIN: ŞARTLAR ORTADAN KALKTI

İl Müftüsü Osman Aydın, yaptığı açıklamada; “Vatan, bayrak, din için kanını, canını feda eden şehitlerin yakınlarına her kurum yapması gerekenlerin sorumluluğunu taşıyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız bize müjde verdi. Daha önce hacca gitmek için ön kayıt yaptırma ve kuradan çıkma mecburiyeti vardı. Artık şartlar ortadan kalktı. Şehit yakını aileler ve gazilerimiz kurasız hacca gidebilecek. Gazimiz hacca gidecekken kendi durumu uygun değilse refakatçi ile gidebilecek. Kastamonu’da şehit yakınları ile gazi ve eşleri 5-16 Şubat tarihleri arasında müracaat edebilecek” dedi.

22 ŞUBAT İLE 2 MART KESİN KAYIT

Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu oda tercihli konaklama türüne ait hac ücretlerini ödemek kaydıyla 22 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında kesin kayıt yaptırmaları gerekiyor. Diyanet İşleri Başkanımızın uygulamasından dolayı il müftüsü olarak mutlu oldum. Vatan için kim ne yaparsa bunun karşılığını dünyada ve ahirette de görecektir. Kontenjan konusunda bir sınırlama yok. Yapılan uygulama bundan sonra da devam edecek. Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız bundan daha fazlasını hak ediyorlar. İnşallah çok fazla sayıda hacca giden olur.”

SATIOĞLU: İNŞALLAH UMRE KONUSUNDA DA ÇALIŞMA YAPILIR

Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, ise şu ifadeleri kullandı: “Şehit ailelerimiz vatan ve millet için evlatlarını verdiler. Kurasız hacca gitme uygulamasının haberini aldığımızda çok mutlu olduk. Yapılacak ibadeti Cenab-ı Hak kabul etsin. Müftümüzle hizmetlerimiz daha ileri seviyede oldu. Müftü hocamızın talimatıyla şehit ailelerimiz ve gazilerimiz dernek binasında toplanıyorlar. Müftümüzün görevlendirdiği hanımefendi, dini konu da bilgiler veriyor. Bu uygulama içinde Müftümüze teşekkür ediyoruz. İnşallah Umre’ye gitme konusunda da benzer bir çalışma yapılır.”

MAHMUTOĞLU: MÜFTÜMÜZ YANIMIZDA OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR

Gerçekleşen uygulamadan dolayı Diyanet İşleri Başkanı ve Müftü Osman Aydın’a teşekkür eden Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, “İl genelinde 200 gazimiz var. Müftümüz her zaman yanımızda olduğunu bize hissettiriyor” diye konuştu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER