Savcılıktan itiraz!

Lüks bir aracın içerisinde uyuşturucu madde kullandığı görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine gözaltına alınan eski Kastamonu Belediyesi Eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat A. hakkında ev hapsi kararı verildi

Savcılıktan itiraz!

 

 

KÜRŞAT A.'YA VERİLEN EV HAPSİ KARARININ ARDINDAN

Savcılıktan itiraz!

Lüks bir aracın içerisinde uyuşturucu madde kullandığı görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine gözaltına alınan eski Kastamonu Belediyesi Eski Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kürşat A. hakkında ev hapsi kararı verildi.

Savcılık sorgusunda uyuşturucu madde için “pudra şekeri” savunması yapan AK Parti Genel Merkez büro personeli görevinden alınan Kürşat A., ikinci kez gözaltına alınmasının ardından uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Savcı, Kürşat A.’nın da arasında bulunduğu 6 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti. Serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan Kürşat A.’nın Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemeleri tamamlandı. Kürşat A. ile birlikte toplam 6 şüpheli Ankara Adliyesine şevk edildi. Şüphelilerden 3'ünün Ayvatoğlu ile birlikte araçta bulunan kişiler olduğu, kalan 2'sinin ise Kürşat A.’nın uyuşturucu madde temin eden şüpheliler olduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kürşat A.’nın ikinci kez gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadede, bu kez görüntülerdeki maddenin uyuşturucu olduğunu itiraf etti. Şüpheli Kürşat A.’nın ifadesinde kendisine uyuşturucuyu satan kişinin de ismini verdiği kaydedildi.

TUTUKLAMA İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Soruşturma savcısı, ifadeler sonrası, 6 şüpheliyi tutuklama talebi ile nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk etti. Kürşat A.’nın TCK’nın 188. maddesinin 3. fıkrasında yer alan "uyuşturucu ticareti" ile suçlandığı, görüntüleri çeken kişinin ise "uyuşturucu kullanmayı özendirmek" ile suçlandığı belirtildi. Kürşat A., sulh ceza hakimi tarafından 14 dakika sorgulandı.

EV HAPSİ KARARI VERİLDİ

Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği, Kürşat A.’nın ev hapsi şartıyla adli kontrol altına alınmasına karar verdi. Şüpheli Ayhan O. hakkında da ev hapsi kararı verildi. Diğer şüpheliler ise yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KARARA İTİRAZ ETTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürşat A. hakkında verilen ev hapsi kararına itiraz etti. Başsavcılıktan yapılan açıklamada "Başsavcılığımız tarafından nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen ve sorguları yapılan şüpheliler Hamza Kürşat A. ile Ayhan O. hakkında ev hapsi, diğer şüpheliler hakkında yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol tedbirine karar verilmiş olup Başsavcılığımız tarafından karara karşı derhal itiraz edilmiştir" denildi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER