banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

Satıoğlu’na yeni görev

Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, dün yaptığı toplantısı ile Dadaylılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin başkanlık görevini de üstlendiğini belirtti. Satıoğlu, “Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışmadan yanayız. Kimseyi ayırmadan Daday için birlikte hareket ederek, güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

21 Eylül 2018 Cuma 09:42
Satıoğlu’na  yeni görev
 

Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, dün yaptığı toplantısı ile Dadaylılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin başkanlık görevini de üstlendiğini belirtti. Satıoğlu, “Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışmadan yanayız. Kimseyi ayırmadan Daday için birlikte hareket ederek, güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, dün yaptığı toplantısı ile Dadaylılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin başkanlık görevini de üstlendiğini belirtti.

11 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık görevine getirildiğini ifade eden Berat Satıoğlu, “Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Ayhan Kılıç, Başkan Yardımcılıklarımıza da Dadaylı hemşerimiz İhsangazi Devlet Hastanesi Müdürü Ayhan Türidi ve Remziye Zoralioğlu seçildi. Yönetimimizde Yetare Savaş Özdemir, Hüseyin Mahmutoğlu, Umut Uçaroğlu var. 3 tane de Denetim Kurulu üyemiz var. Onlarda Sebahattin Güner, Sebahattin Tiftik ve Selahattin Kuzu. Biz Kastamonu’da yaklaşık 11 bin civarında Dadaylı hemşerimiz var. Bunların tamamını biz doğal ve tabi üyemiz olarak kabul ediyoruz. Bu noktadan hareketle Daday’a neler yapabilirin derdindeyiz. Daday bildiğiniz gibi Kastamonu’ya 33 km uzaklıkta. Bu bir yandan güzel, bir yandan da dezavantaj. Biz bunu avantaja çevirmenin derdindeyiz. Önümüzdeki günlerde Kastamonu’daki mülki idareler ile görüşüp, Daday’a hizmet etmenin yollarını arayacağız. 

“GAYEMİZ DADAY’I ÖN PLANA ÇIKARMAK”

Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışmadan yanayız. Kimseyi ayırmadan Daday için birlikte hareket ederek, güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde çaba sarf edeceğiz. Birlik ve beraberliğin sağlanacağına inanıyorum. Gayemiz Daday’ı ön plana çıkartmak, yaşatmak” dedi.

“TURİZM NOKTASINDAN HAREKET ETMEK İSTİYORUZ”

 “Turizm noktasından hareket etmek istiyoruz” diyen Satıoğlu, “ Daday’ın farkındalığını ortaya koymak lazım. Daday denilince akla ne gelmeli konusunu ön plana çıkarmak istiyoruz. Her yıl 30 Ağustos’ta Daday’da at yarışları düzenleniyor. Daday Belediye Başkanlığımızın organizesinde bu çalışmalar yaklaşık 16 yıldır sürdürülüyor. Fakat biz istiyoruz ki, at denilince Daday akla gelsin. Kastamonu’daki ve diğer ilçelerdeki at yarışların tamamı Daday’da yapılmalı. Eğer bunu başarabilirsek, Daday’ı biraz daha ön plana çıkartabiliriz diye düşünüyorum. Daday olarak biz at yarışlarını sahiplenmek istiyoruz. Üniversitemizin de Daday’da at yetiştiriciliği üzerine bir bölüm açma durumu var. Bununla ilgili çalışmaları sadece bizim Kastamonu’dan yapmamız mümkün değil, Daday’daki yönetimden de destek alarak bunu yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

“DADAY TURİZM NOKTASINDA HAK ETTİĞİ YERE GELECEK”

Ballıdağ Hastanesi’nin yıkılıp, küçük bir butik otel yapılabileceğini dile getiren Satıoğlu, şunları belirtti: “Başka bir şekilde bungalov tipi evlerin, hobi bahçelerinin olduğu ücretli kalabilecekleri bir Yaşlı Bakım Merkezi yapılabilir. İstanbul’da ve diğer illerde olan Dadaylılar dernekleri var. Onlarla birlik ve beraberlik içerisinde turizm noktasından her birinin Daday’ın fahri turizm elçisi gibi çalışmalarını talep edeceğiz. Bunları başarabilirsek Daday turizm noktasından hak ettiği noktaya gelecek diye düşünüyorum. Daday bu noktada mesire alanlarıyla, yeşil alanlarıyla, göletleri ile oldukça zengin. Bundan sonra dernek olarak Daday’ın kültürünü ön plana çıkarmak için elimizde geleni yapacağız. Daday ile ayda bir fikir sahibi olanları bir araya getirip, çalışmaları ön plana çıkarmak. Amacımız Daday’ı ön plana çıkarmak.”

“İNŞALLAH DADAY’DAKİ YEREL YÖNETİMLERDEN DESTEK GÖRÜRÜZ”

Berat Satıoğlu, Daday’ın Ankara Beypazarı’ndan eksiği olmadığını ifade ederek, “İlçemizdeki tarihi ve kültürel yerleri ayağa kaldırıp, altyapıyı oluşturabilirsek, Daday’ın iyi noktaya geleceğini düşünüyorum. Daday sandalyesinin üretimi bitmek üzere, bunları da ön plana çıkarmak istiyoruz. Daday sepetini ön plana çıkarmayı planlıyoruz. İnşallah heyecanımıza Daday’daki yerel yönetimlerden de destek görürüz” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Satıoğlu’na Yeni Görev

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV