Sanayi esnafının gözü Mecliste

Kastamonu Belediye Meclisinin 1 Nisan tarihli toplantısında eski ve yeni sanayi sitelerinin bulunduğu alanların kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle sanayi esnafından tepki geldi

Sanayi esnafının gözü Mecliste

Sanayi esnafının gözü Mecliste

Kastamonu Belediye Meclisinin 1 Nisan tarihli toplantısında eski ve yeni sanayi sitelerinin bulunduğu alanların kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesiyle sanayi esnafından tepki geldi. Karar ile ilgili sanayi esnafının sosyal medya ve yerel basın üzerinden dile getirdiği tepkilerin yanı sıra Kastamonu Belediyesine kararın iptali ile ilgili yüzlerce dilekçe verildiği de yansıyan bilgiler arasında.

Maslak yeni sanayi sitesine taşınması planlanan ve bu yüzden kentsel dönüşüm alanı ilan edilen her iki sanayi sitesinde de esnaf Belediye Meclisinden çıkacak iptal kararını bekliyor. Kararın bu haliyle uygulanması durumunda çok ciddi mağduriyetlere yol açacağını belirten sanayi esnafı Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve meclis üyelerinin bu mağduriyete izin vermeyeceklerini belirterek karardan dönüleceğine inandıklarını belirtti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER