Sanayi esnafımızın yaraları sarılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kastamonu'nun Bozkurt ve Abana ilçelerinde selden etkilenen sanayi bölgelerinde incelemelerde bulundu

Sanayi esnafımızın yaraları sarılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kastamonu'nun Bozkurt ve Abana ilçelerinde selden etkilenen sanayi bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, sel felaketinde 44 dükkandan 38’inde ağır hasar meydana gelen ve tamamen sulara gömülen Abana sanayi sitesinde incelemelerde bulundu.

Sel hasarlarını yerinde inceleyen ve o anları bizzat yaşayan esnaflara geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Varank'a Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül’de afete ilişkin gelinen durum hakkında bilgi verdi.

Devletin tüm kurumlarını ve imkanını seferber ettiğini vurgulayan Bakan Varank, sanayinin en kısa sürede toparlanarak yeniden ayağa kaldırılması noktasında gereken adımların hızla atacağını ifade etti.

Bakan Varank, ziyaretine AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ve sel mağduru esnaflar eşlik etti.(Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER