'Sanatçılar Kastamonu'yla bütünleşmeli'

Kültür Bakanlığı ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)Üyesi, Türk Sanat Müziği - Söz Yazarı ve Bestekar, ülkemizde ve yurt dışında Kastamonu’yu başarılı bir şekilde temsil eden sanatçımız, Kastamonu Sanat Kurulu Başkanı Yılmaz Cesur, Kastamonu Sanat Kurulu Sekreteri Nazan Cesur, Başkanvekili Av. A. Özlem Bulgu, , Başkan Yardımcısı İlimiz tanınmış Sanatçılarından Mete Tafracı, Kastamonu Sanat Kurulu Avukatı Kader Yıldırım Kastamonu’ya gelerek Vali Avni Çakır’ı, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun makamında ziyaret ederek görüşme yaptı AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ile de Kastamonu ile ilgili yapacağı çalışmalar hakkında istişarede ve bilgi alışverişinde bulundular

 'Sanatçılar Kastamonu'yla bütünleşmeli'
banner72

 

KASTAMONU SANAT KURULU BAŞKANI CESUR:

 'Sanatçılar Kastamonu'yla bütünleşmeli'

 

Kültür Bakanlığı ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM)Üyesi, Türk Sanat Müziği - Söz Yazarı ve Bestekar, ülkemizde ve yurt dışında Kastamonu’yu başarılı bir şekilde temsil eden sanatçımız, Kastamonu Sanat Kurulu Başkanı Yılmaz Cesur, Kastamonu Sanat Kurulu Sekreteri Nazan Cesur, Başkanvekili Av. A. Özlem Bulgu, , Başkan Yardımcısı İlimiz tanınmış Sanatçılarından Mete Tafracı, Kastamonu Sanat Kurulu Avukatı Kader Yıldırım Kastamonu’ya gelerek Vali Avni Çakır’ı, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun makamında ziyaret ederek görüşme yaptı  AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ile de Kastamonu ile ilgili yapacağı çalışmalar hakkında istişarede ve bilgi alışverişinde bulundular.

'KASTAMONU'YA ŞUBE AÇACAĞIZ'

“2017 yılında kurulan kuruluş aşaması ile birlikte 5 yıldır da hizmet verdiğimiz Cide merkezli olan Kastamonu Sanat Kurulu’muzun asıl amacı Kastamonu merkezde kalıcı bir yerimizin olması, burada da başarılı çalışmalara imza atmaktır. Yer konusunda başta bizler için tarih yazan Sayın eski Bakanımız Murat Başesgioğlu ve Sayın Kastamonu Belediye Başkanımız Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu büyük destek verdiler. Başesgioğlu ve Vidinlioğlu ile Kastamonu elçileri olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Başkanımız bize yer tahsis etti. Belediye Başkanımız ile birlikte sanat adına Kastamonu’da tarih yazacağız. Kastamonu’nun sanata çok ihtiyacı var. Şu anda yerimiz yapım aşamasında, bu yaz İnşallah Kastamonu’da da yerimizi açmış olacağız. Belediye Başkanımızı ziyaretimizde yapacağımız çalışmalar hakkında da bilgi alışverişinde bulunduk. Sanat çalışmalarımızı ilimize yakışır bir şekilde icra edeceğiz. Başkanımızda sanat adına elinden gelen desteği vereceğini, bizlere yardımcı olacağını söyledi. İnşallah çalışmalarımızda büyük bir başarı da elde edeceğiz. Tarih kokan memleketimizde verilen bu destekler sayesinde çok güzel çalışmaları ekip halinde gerçekleştireceğiz. Sanat Kurulu binamıza güzel yakışır bir açılış da yapacağız. İlimizde açacağımız binamızda öğrencilere ders vereceğiz, koro kuracağız, yeni üyelerimizle birlikte tarih yazmış ecdadımızın torunları Kastamonu merkezde birlikte hareket ederek birlikte kol kola yürüyecekler, bir bütünlük oluşturacaklar. 1921-2021 100. yılında Şehit Şerife Bacımızı ve binlerce ecdadımızı saygı ve minnetle bu vesile ile tekrar anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

 

'Valimiz Sayın Avni Çakır’ı da makamında yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ettik, görevinin hayırlı olmasını diledik' diyen   Yılmaz Cesur, “ Bizlere çok sıcak ve samimi davranan Valimiz şahsımı ve çalışmalarımızı takip etiğini söyledi. İlimizin sanat ve kültür elçileri olarak bizleri çok mutlu etti ve bizlere çalışma şevki ve azmi verdi. Valimizin sanat kurulumuz için bir program düzenlemek istediklerini söylemeleri de şahsımı ve yönetim kurulu üyelerimizi ziyadesiyle memnun etti. Bu sıcakkanlı ve gönülden bizlere davranması ve desteklemesi içinde ayrıca kurulum adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ile de görüşme yaptığını ifade eden Başkan Yılmaz Cesur, “Milletvekilimiz Kastamonu Çanakkale Türküsü klipimizi çok beğendi ve çok duygulandı. Milletvekilimiz Çelik sanat ve kültür anlamında bizleri takip ettiğini, çok güzel işler yaptığımızı ve başardığımızı söyledi” dedi. Metin Çelik’in kültür elçileri ile birlikte hareket etmemizi de istediğini söylediğini belirten Cesur, Çelik’in son yaptığımız Çanakkale klipimizin Kastamonu adına çok anlamlı güzel bir çalışma olduğunu söylemesi de  bizleri hem duygulandırdı, hem de mutluluk vererek çalışma azmimizi da artırdı” dedi ve Metin Çelik’e de bu güzel duygu ve düşünceleri için teşekkür ettiğini söyledi.

' YÖRESEL SANATÇILARIMIZI KASTAMONU İLE BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ'

Yılmaz Cesur açıklamasını sonunda da, “ Yöresel sanatçılarımızı Kastamonu ile bütünleştireceğiz. Kastamonulu yöresel sanatçıların  organize olması, müzikle olan ilgilerinin artırılması ve var olan bilgilerinin tazelenmesi, yeniliklerin eklenmesi içinde çalışacak ve yeni projeleri de hayata geçireceğiz. Bu güne kadar çok sayıda Avrupa’da ve sayısını hatırlayamadığım kadar da çok fazla Türkiye genelinde konserler verdim. Albüm ve klip yaptım. Sanatımı, bilgi ve tecrübemi bundan sonra da yeni nesiller için, yeni sanatçıları yetiştirmek için  harcayacağım. Kastamonu Sanat Kurulumuza her konuda destek ve katkı veren tüm herkese de kurulum adına teşekkür ediyorum” dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER