banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Şampiyon boksör öğrencilerine spor sevgisi aşılıyor

Kariyerinde Avrupa ve dünya şampiyonluğu ile pek çok Türkiye birinciliği bulunan milli boksör Önder Şipal, Kastamonu'da beden eğitim öğretmenliği yaptığı okulda öğrencilerine spor sevgisi aşılıyor. Bugüne kadar katıldığı organizasyonlarda birer dünya, Avrupa ve Akdeniz Oyunları şampiyonluğu ile 27 Türkiye birinciliği bulunan Önder Şipal, 8 yıldır da beden eğitimi öğretmenliği yapıyor.

24 Kasım 2018 Cumartesi 11:10
Şampiyon boksör  öğrencilerine  spor sevgisi aşılıyor
 


Kariyerinde Avrupa ve dünya şampiyonluğu ile pek çok Türkiye birinciliği bulunan milli boksör Önder Şipal, Kastamonu'da beden eğitim öğretmenliği yaptığı okulda öğrencilerine spor sevgisi aşılıyor. Bugüne kadar katıldığı organizasyonlarda birer dünya, Avrupa ve Akdeniz Oyunları şampiyonluğu ile 27 Türkiye birinciliği bulunan Önder Şipal, 8 yıldır da beden eğitimi öğretmenliği yapıyor.

Kamp çalışmalarına daha fazla katılabilmek amacıyla 2 yıl önce Kastamonu'ya tayin olan 32 yaşındaki milli boksör, Devrekani Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerine örnek olmaya çalışıyor. Türkiye Boks Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi'nde çalışmalarına devam eden Önder, aynı zamanda okuldaki derslerini de aksatmayarak hem spor hem de okul hayatını başarılı şekilde sürdürüyor.

“ÖĞRENCİLERİME ARKADAŞ GİBİ DAVRANIYORUM”

Önder Şipal, yaptığı açıklamada, boksa 1995 yılında ilkokul üçüncü sınıfta başladığını, spor hayatını Fenerbahçe Kulübünde sürdürdüğünü söyledi. Daha önce İstanbul'da görev yaptığını ancak yılın birkaç ayını Kastamonu'daki kamp eğitim merkezinde geçirmek durumunda olduğunu anlatan Önder, bu nedenle öğrencilerinden çok fazla uzak kaldığına işaret etti.

Bunun üzerine Kastamonu'ya tayin istediğini dile getiren milli boksör, "Şimdi Devrekani ilçesinde görev yapıyorum. Burada olduğum için okuluma ve kamplara rahatlıkla gidip geliyorum" diye konuştu.

Beden eğitiminin yanında öğrencilerine matematik de yaptırdığına dikkati çeken milli sporcu, şöyle devam etti: “Öğrencilerim beni bir beden eğitimi öğretmeni gibi değil, sporcu olarak görüyor. Ben de onlara arkadaş gibi davranıyorum. Beden eğitimi dersini eğlenceli hale getirmeye çalışıyorum. Parkuru bitiren öğrenciler satrançta bir hamle yapıyor. Öğrencilerim dışarıda, 'Bizim öğretmenimiz milli boksör, dünya şampiyonu.' diyor. Kendilerini özel hissediyorlar. Ben de kendilerine spor anlamında yardımcı olmaya çalışıyorum.”

Bilal Kahyaoğlu(aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV