SALİH, AKÜLÜ ARABASINA KAVUŞTU

35 yaşındaki engelli Salih Demir’in 23 yıllık hayali gerçek oldu. Avcılar Engelliler Derneği (AVENDER) Başkanı Kastamonulu Ahmet Halit Vardar, yüzde 90 engelli Demir’e akülü araba hediye etti. Salih Demir’in annesi Şerife Demir, hem bağışçı Vardar’a hem de aracı olan Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz’a teşekkür ederek, “23 yıldır oğluma akülü araba almak istiyordum, fakat imkanım yoktu. Hayalim gerçekleşti” dedi.

 SALİH, AKÜLÜ ARABASINA KAVUŞTU

 

35 yaşındaki engelli Salih Demir’in 23 yıllık hayali gerçek oldu. Avcılar Engelliler Derneği (AVENDER) Başkanı Kastamonulu Ahmet Halit Vardar, yüzde 90 engelli Demir’e akülü araba hediye etti. Salih Demir’in annesi Şerife Demir, hem bağışçı Vardar’a hem de aracı olan Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz’a teşekkür ederek, “23 yıldır oğluma akülü araba almak istiyordum, fakat imkanım yoktu. Hayalim gerçekleşti” dedi.

Kurdukları günden bugüne özel bireyler ve aileleri için emek verdiklerini söyleyen Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz, “Avcılar Engelliler Derneği (AVENDER) Başkanı, Kastamonulu hemşerimiz Ahmet Halit Vardar’a çok teşekkür ediyoruz. Salih’in akülü sandalyesi hiç olmamış. Bugün akülü sandalyeye kavuştu. Pandemi sürecinde evden çıkmamayı yaşadık ama özel bireyler ve aileleri zaten hep bu sürecin içindeydi. Çocuklar yatalak olunca aileler hiçbir yere çıkamıyor. Ailelerin durumunu ben empati yaparak anlıyorum.

“SAĞLIKLI, GÜZEL GÜNLERDE KULLANSIN”

Hayırsever bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bağış yapacaklar en güzel vesile akülü sandalyedir.  Özel birey annesinin mutluluğunu sağlamak, bağışçılarımız elinde. Aileler zaten zor şartlarda, onlara biraz nefes aldırırsak ne mutlu bize. Derneklerin arasındaki birlik ve beraberlikte çok önemli. Salih akülü sandalyeyi sağlıklı ve güzel günlerde kullansın inşallah” diye konuştu.

DEMİR:  AKÜLÜ ARABA HAYALİMDİ

Salih Demir’in annesi Şerife Demir ise, “Eşim hasta, programlara katılamıyor. Oğlum 18 günlükken yüksek ateş geçirdi. 1985 doğumlu, 35 yaşında. 12 yaşında ayağa kalktı. Ondan önce yatalaktı. 23 yıldır oğluma akülü araba almak istiyordum, fakat imkanım yoktu. Bir manuel sandalyemiz var, akülü araba ise hayalimdi. Hayalim gerçekleşti. Zorda kalanlara Allah yardım etsin” ifadelerini kullandı.

SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI

Akülü arabaya kavuşan Salih Demir’e, Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Üyeleri tarafından birde sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Demir, mutluluk içinde pastanın üstündeki mumları üfledi.          

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER