“Salgın yeniden kontrol altında”

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde sıkı tedbirlerin uygulanmayacağını kaydetti

“Salgın yeniden kontrol altında”

KABİNE TOPLANTISININ ARDINDAN KONUŞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN;

Salgın yeniden kontrol altında

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde sıkı tedbirlerin uygulanmayacağını kaydetti.

Koronavirüs ile mücadelede 17 günlük tam kapanma sürecinin sona ermesinin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sokağa çıkma yasağı genelgesi ile kademeli normalleşmeye geçildiği duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetiminde bir araya gelen Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısında vaka sayılarında son durumu, aşılama çalışmaları ve normalleşme takvimi ele alındı. Toplantıda, 1 Haziran sonrasında alınacak kararların da konuşulduğunu belirten Erdoğan, önümüzdeki günlerde yaşanan gelişmelere göre bu konudaki uygulama esaslarının paylaşacağını söyledi.

“SALGINI YENİDEN BÜYÜK ÖLÇÜDE KONTROL ALTINA ALDIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada; “Salgın sebebiyle gönlümüzce bir bayram geçiremediğimiz açıktır. Salgına karşı verdiğimiz mücadelenin tek amacı sağlığı korumaktır. Ramazan ayı boyunca uyguladığımız kısmi ve tam kapanma tedbirleri sayesinde salgını yeniden büyük ölçüde kontrol altına aldık. Mayıs ayının kalan günleriyle ilgili uygulama esaslarına İçişleri Bakanlığımız kamuoyuna duyurdu. Anaokulları ve kreşler açılacak diğer eğitim öğretim kademeleriyle ilgili süreç daha sonra belirlenecektir. 1 Haziran'dan itibaren başlayacak kademeli normalleşme takvimin ikinci etabını da konuştuk. Bu konudaki uygulama esaslarını milletimizle paylaşacağız” dedi.

“AŞI FAALİYETLERİNE HIZ VERİYORUZ”

Salgını kontrol altına alınmasında aşı faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşı faaliyetlerine hız veriyoruz. Salgının üstesinden ancak hep birlikte hareket edersek gelebiliriz. Belirlenen tedbirler, hayata geçirilen uygulamalar bu sancılı, sıkıntılı süreci bir an önce geride bırakmak için milletimizin önüne konmaktadır. Salgının süresi uzadıkça sabırların tükendiğini biliyoruz, inşallah en zorunu geride bıraktık ama bir müddet daha ihtiyatlı gitmek mecburiyetindeyiz'' diye konuştu.  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER