Sahte içki imalathanesine baskın

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri “Kaçak İçki Operasyonu” düzenledi.

Sahte içki imalathanesine baskın


Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri “Kaçak İçki Operasyonu” düzenledi.

Emniyetten operasyonla ilgili olarak, şu bilgiler verildi: “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ilimiz genelinde kaçak içki imalatı yaptığı tespit edilen şüpheli şahsın 09.01.2017 günü saat 07.40 sıralarında KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince ilimiz merkezindeki adresine operasyon düzenlendi. Yapılan aramada; 3 adet 10 litrelik damacana içerisinde kırmızı şarap, 2 adet 5 litrelik damacana içerisinde kırmızı şarap, 3 adet damacana ve bidon içerisinde yaklaşık 35 litre gelen rakı imalatında kullanıldığı değerlendirilen fermente, şarap imalatında kullanılan plastik kavanoz içerisinde fermente, 1 adet cam kavanoz içerisinde 8 litre alkol, 10 litre rakı, 5 adet şişelenmiş halde şarap, 2 adet 2,5 litrelik şişeler içerisinde alkol, 63 adet değişik marka ve ebatlarda boş şişe, içki yapımında kullanılan çok sayıda aparat ele geçirilerek tahkikata esas olmak üzere el konuldu. Olayla ilgili 1 şüpheli şahıs gözaltına alınarak hakkında adli tahkikata başlanılmıştır. Bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde etmek ve vatandaşlarımıza zarar vermek isteyen şahıs ve şahıslarla ile ilgili Müdürlüğümüz tarafından en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İfadesi alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen şahısın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER