Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu Sayısal güç tarihin hiçbir devrinde hak sebebi olamamıştır

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, 2020 yılı itibariyle sendika üye sayılarının algı yönlendirici olduğunu belirtti. Ayrıca Civelekoğlu, amaçlarının hizmet olduğunu ifade ederek, istatistiğin bir ölçü olmadığını söyledi.

  Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu    Sayısal güç tarihin hiçbir devrinde hak sebebi olamamıştırSağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, 2020 yılı itibariyle sendika üye sayılarının algı yönlendirici olduğunu belirtti. Ayrıca Civelekoğlu, amaçlarının hizmet olduğunu ifade ederek, istatistiğin bir ölçü olmadığını söyledi.

Sağlık Mil-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tugay Civelekoğlu, “Açıklanan rakamlarla reklam yapan yetkili sendika üyelerini sıradan bir rakam olarak görmektedirki, sadece rakamların reklamını yapabilmişlerdir. Ama sağlık camiasında emekliliğe kesilen kesintilerin asgari ücret seviyesinde olduğunu görememişlerdir. Pandemi süreci herkesi ilgilendiren toplu bir savaş iken, yetki sendika ayrımcılık yaparak toplumda huzursuzluk sebebi olmuştur. Bu durumlar üyelere insan gözüyle bakmadıklarını gösteren hastalıklı bir bakış açısıdır. Oysaki insan yetkili sendikanın baktığı gibi bir rakam değildir. İstatistik ölçüsü değildir. Her şey insana hizmet için vardırki sendikamızında en temel gayesi bu bahsettiğimiz insana hizmettir. Yetkili sendikanın paylaştığı o rakamlar sevginin, hizmetin, eserlerin, itibarın, güvenin rakamları değildir. Sadece bakanlığın istatistiksel olarak ortaya koyduğu rakamlardır. Herkeste biliyor ki bu rakamlar birilerinin makamı kullanarak baskılarla ulaşılabilmiş zorunlu rakamlarıdır ve sadecede rakam olarak kalacaklardır. Çünkü yetkili sendika insanlarımız için bir kazanımdan, faydadan bahsedememiştir. Hayali bir güce sığınarak mecburi görünen rakamlardan bahsetmiştir. Rakamın gücüne sığınmıştır. Biz inanıyoruz ki sayısal güç tarihin hiçbir devrinde hak sebebi olamamıştır ve olamazda. Hayat gücü hak sebebi görenlerle hakkı güç sebebi görenler arasındaki bir mücadeleden ibarettir. İşte yetkili sendika ile bizim aramızdaki en temel fark; bizler inanan insanlar olarak hakkı güç sebebi kabul ederken, yetkili sendika gücü hak sebebi görmektedir. Gücü hak sebebi görenler aslında hakkın güç sebebi olduğunu bir gün göreceklerdir. Önemli olan hiçbir zaman niceliklerin çoğunluğu değil, niteliklerin yoğunluğudur” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER