‘Sağlık çalışanları arasında çalışma barışı bozuldu’

Sağlık-Sen Genel Disiplin Kurulu Başkanı ve Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Öz, hekim ve hekim dışı sağlık çalışanları arasındaki çalışma barışının bozulduğunu savundu.

‘Sağlık çalışanları arasında çalışma barışı bozuldu’
banner72

Sağlık çalışanlarının tamamının ekonomik haklarının iyileşmesi gerektiğini söyleyen Öz; “Vakit, yorgun sağlık emekçilerinin hakkının ödenmesi vaktidir” dedi.

Erken teşhis ve doğru tedavinin hayat kurtardığını söyleyen Başkan Öz; “Olumlu yaklaşım motive eder, iyileştirir. Belirsizlik ise insanı hasta eder. Sürecin en başında kamuoyuna sağlık Çalışanlarına müjde adı altında pompalanan popülist söylemler beklentileri yükseltmekten öteye geçmemiştir. Hekim ve hekim dışı sağlık çalışanları arasında çalışma barışını bozmuştur. Pandemiyle mücadelenin kahramanı koca bir sağlık ordusunda tek bir branşa yönelik yapılacak iyileştirme çabaları ekibin her bir halkasını birbirinden koparmaktadır. Sağlık ekip işidir. Ekip ise yanlış politika belirleyiciler eliyle ayrıştırılmakta, parçalanmaktadır” dedi.

Mehmet Öz, şöyle devam etti; “Kamuoyunda aldığı tepki nedeniyle önce 22 Aralık 2021 tarihine, sonrasında Ocak 2022’ye ertelenerek TBMM Sağlık Komisyonunda bekletilen düzenleme Sağlık Çalışanlarının tamamının ekonomik haklarını iyileştirecek şekilde derhal yasalaşmalıdır. Bu memleket salgınla mücadele de kendi aşısını üretebilmiş dünyada sayılı ülkelerden biridir. Sağlığa da sağlık çalışanına da gereğini yapacağına inancımız tamdır.  Pandeminin tekrar tırmanışa geçtiği, virüsün her gün mutasyona uğrayarak kol gezdiği bu günlerde sağlık çalışanlarının gözü, kulağı TBMM Sağlık Komisyonunda. Vakit yorgun sağlık emekçilerinin hakkının ödenmesi vaktidir.”

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER