Sağlık alanında Kastamonu’ya kalıcı eserler kazandırma gayretindeyiz

Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH) Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Kastamonu Tıp Fakültesi binalarını birlikte gezip inceledi. Başhekim Ergül, yaptığı açıklamada, “Kastamonu Tıp Fakültesi hizmet binalarının projelendirme ihalesi geçtiğimiz ay İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapıldı. Mutlaka iyi niyetlerle yola çıkılıp yapımına başlanan, ancak bu zamana kadar bir türlü tamamlanamayan Kastamonu Tıp Fakültesi binaları, bugünkü haliyle doğrusu insanı düşündürüyor. Sağlık alanında Kastamonu'ya kalıcı eserler kazandırma gayretindeyiz” dedi.

Sağlık alanında Kastamonu’ya  kalıcı eserler kazandırma gayretindeyiz
 Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Kastamonu Tıp Fakültesi binalarını birlikte gezip inceledi.
Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, “Kastamonu Tıp Fakültesi hizmet binalarının projelendirme ihalesi geçtiğimiz ay İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapıldı. Mutlaka iyi niyetlerle yola çıkılıp yapımına başlanan, ancak bu zamana kadar bir türlü tamamlanamayan Kastamonu Tıp Fakültesi binaları, bugünkü haliyle doğrusu insanı düşündürüyor.  Kastamonu Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Osman Güler hocamızla, İl Sağlık Müdürlüğümüzün geçtiğimiz ay proje ihalesi yapılan Tıp Fakültesi inşaat alanlarını birlikte gezdik. Gördüğümüz eksiklikleri ve düşüncelerimizi İl Sağlık Müdürlüğümüzle paylaştık. Sağlık Kampüs alanıyla ilgili hastanemizde bir takip komisyonu oluşturduk. Binaların içinde yapılması ve kurulması gereken ünitelerin planlamalarını Tıp Fakültesi Dekanlığımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve komisyonlarımızla birlikte neler yapabilirizi konuşmaya başladık. Eğitim Araştırma Hastanesi doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, Kovid-19 pandemisiyle can siperhane hep birlikte mücadele ederken, bir yandan da tarihi şan ve şeref dolu Kastamonumuzun, sağlık alanında yeni projeler ve çalışmalar içinde olacağız. Bu düşünce ikliminde, bu toprakların bir evladı olarak, milletvekillerimiz, valiliğimiz, üniversitemiz, İl Sağlık Müdürlüğümüzün verecekleri desteklerle, özlenen ve ihtiyaç duyulan, sağlık alanında Kastamonu'ya kalıcı eserler kazandırma gayretiyle, hizmet aşkıyla, bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER