Saadet Partisi ‘Umut Ormanı’ Projesi’ni tanıttı

Saadet Partisi, Türkiye genelinde fidan kampanyası başlattı

Saadet Partisi ‘Umut Ormanı’ Projesi’ni tanıttı

Saadet Partisi, Türkiye genelinde fidan kampanyası başlattı. ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Umut Ormanı’ Projesi, Kastamonu’da Saadet Partisi İl Başkanı Kadir Yalçın tarafından Nasrullah Meydanında tanıtıldı. Saadet Partililer tarafından vatandaşlara kampanyaya dair broşür dağıtımı yapıldı. 

Orman yangınlarına dikkat çeken İl Başkanı Kadir Yalçın; “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikleyarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, emanete sahip çıkma sorumluluğunu yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen Peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı veçevreyikorumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz” dedi.

“HER BİR FİDAN, ELİMİZDEKİ UMUTTUR

Fidan kampanyasının tanıtımına dikkat çeken Yalçın, “Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, Yeşil Türkiye için çalışıyoruz, kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, güvenli Türkiye için çalışıyoruz. Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız ‘fidan bağışı kampanyasıyla’ kuracağımız, ‘Necmettin Erbakan -Umut Ormanın’ da Yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için,umut elimizde yeşerecek!’ diyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Necmettin Erbakan- Umut Ormanı’na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz” diye konuştu. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER