banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz - İktidar fabrikayı satamadı

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz ve milletvekili adayları Bilal Çodur, Necati Yavuz ve Hulusi Özbek Kastamonu Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti.

13 Haziran 2018 Çarşamba 09:55
Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz - İktidar fabrikayı satamadı
 

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz ve milletvekili adayları Bilal Çodur, Necati Yavuz ve Hulusi Özbek Kastamonu Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti.

Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı: “Saadet Partisi olarak seçim çalışmalarına il merkezimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde son sürat devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızda halkımızdan çok yoğun bir teveccüh görmekteyiz. Artık halkımız bir değişim istemektedir. Yıllardır yaşanan baskılar, iktidarın yolsuzlukları, ekonomik sıkıntılar, Ohal süreci, dış siyasette komşularımızla ilişkilerdeki olumsuzluklar maalesef ülkemiz insanını fazlasıyla bunaltmıştır. Ayrıca AKP iktidarının oluşturduğu kutuplaştırma ve düşmanlaştırma politikasına inat, geçmiş dönemde rahmetli Ecevit, Erbakan, Demirel, Türkeş gibi siyasilerin birbirlerine olan nazik davranışları, toplumumuz tarafından özlenmektedir.

Seçim çalışmalarımız münasebetiyle bugün Saadet Partisi Kastamonu İl Teşkilatımız olarak ve milletvekili adaylarımız Bilal Çodur, Necati Yavuz ve Hulusi Özbek’in öncülüğünde Kastamonu Şeker Fabrikamızı ziyaret ederek Fabrika Müdürümüz H.Bedirhan Aka ve Şeker-İş Sendikamızın Başkanı Ali Çufadaroğlu ve işçi kardeşlerimizle güzel bir buluşma ve toplantı gerçekleştirdik. Kendileri çok yakından ilgilendiler ve samimi bir sohbet imkanımız oldu. Bu ziyaretimizde Bedirhan Aka Beyefendi de Ali Çufadaroğlu başkanımızda; fabrikamızın çalışmalarından, yapılan yanlışlıklardan, bu fabrikaların niçin özelleştirilmemesi gerektiğinden, bu fabrikaların elden çıkarılması halinde ülkemizin ve insanımızın meydana gelecek telafisi imkansız zararlarından bahsettiler ve bizlere yol gösterdiler. Saadet Partisi olarak problemlere ve yanlışlara daha çok vakıf olmamızı sağladılar. Bundan dolayı partimiz adına kendilerine ve tüm çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Hepinizin bildiği gibi Kastamonu Şeker Fabrikası’nın satılmaması için Saadet Partisi olarak CHP ve İYİ Parti il başkanlarımızla birlikte şehir merkezinden fabrikamızın önüne kadar güzel bir yürüyüş gerçekleştirmiştik. Fabrikamız çalışanlarının sesi olmaya çalışmıştık. Bu yürüyüşümüzün en temel maksadı Kastamonu’da üretim yapan ve çiftçilerimizin önemli bir kesiminin geçiminde ve Kastamonu ekonomisinde çok ciddi katkıları olan bu fabrikamızın kapatılmaması, üretime devam etmesi, yenilenmesi, sağlıklı şeker üretimi ve şekerde dışa bağımlı olmamamız noktasında tarafımızı göstermekti. Bu halis niyetle yaptığımız çalışma ulusal medyada da ses getirmişti.

Geldiğimiz noktada seçimlerin araya girmesi sebebiyle iktidar burayı satamadı. Ama bu ülkede 2002 yılına kadar yapılan ne kadar üreten tesis, fabrika varsa satmıştır. Erbakan Hocamızın CHP ile koalisyon dönemlerinde temelleri atılan, faaliyete geçen ne kadar fabrika varsa elden çıkarmışlardır. Finansımızı bile yabancılara peşkeş çekmişlerdir. Ülkenin kaynaklarını betona harcayarak ve beton için ülkemizi borçlandırarak halkımızı ağır bir yükün altına sokmuşladır. AKP iktidarı, kendi yandaşlarını zengin etmek adına ülkemizi ruhsuz binaların arasında beton çöplüğüne çevirmiştir. Bir tane AKP’li vekilin bu fabrikaya adım atma cesareti yoktur. Çünkü her yerde tepkiyle karşılanan AKP’li vekiller burada daha ağır bir tepki görürler. Kastamonu’muzun hayat damarı olan şeker fabrikamızı bitirmeye çalışmak Kastamonu’ya da ülkeye de ihanettir. Biz Saadet Partisi olarak iktidara geldiğimiz gün bu satışların hepsini durduracağız ve iptal edeceğiz. Üretim ekonomisine geçeceğiz. AKP’nin ihanet yasalarından olan tohum ve tarım kanunlarını kökten değiştireceğiz. Elbette ki bunu AKP’nin küçük gördüğü ama bizim için necip ve aziz olan milletimizle yapacağız.”


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV