Romon Mühendislik çalışanları Uruguay’da

Uruguay’da yapımı devam eden ve 165 işçinin çalıştığı dünyanın en büyük kağıt fabrikasının şantiyesinde Kastamonu’da faaliyet gösteren Romon Mühendislik bünyesinde çalışan 11’i mühendis toplam 80 işçi görev alıyor.

Romon Mühendislik çalışanları Uruguay’da
banner72

 Şantiyede montaj, çelik konstrüksiyon, mühendislik gibi çeşitli alanlarda görev alan işçiler kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

Uruguay’ın yanı sıra 13 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen fabrika sahibi Ayhan Kömeç, “Biz Romon Mühendislik olarak yalnızca iş yapmıyor, çalışanlarımızın da kendilerini geliştirmesine katkı sunuyoruz” dedi.

Uruguay’da devam eden dünyanın en büyük kağıt fabrikasının şantiyesinde Kastamonu’dan yaklaşık 80 işçinin görev aldığının altını çizen Kömeç; “Yaklaşık 1 yıldır Uruguay’da devam eden dünyanın en büyük kağıt fabrikasının inşaatın da metalden makine parçalarından tutun, çelik konstrüksiyon ve her türlü proses işlerini yapıyoruz, bunların montajını da yapıyoruz” diye konuştu.

Ayhan Kömeç ayrıca, yaptıkları projelerde kendilerine destek veren Vakıfbank Kuzeykent Şubesi’ne teşekkür etti.

“KENDİMİZLE DE ŞİRKETİMİZLE DE GURUR DUYUYORUZ”

Uruguay’da çalışan Kastamonulu işçilerden Emrah Yılmazoğlu, böyle bir projede görev aldıkları için hem kendileriyle hem de Romon Mühendislik ile gurur duyduklarını ifade etti.

4 yıldır Romon Mühendislik bünyesi altında çalıştığını, 10 aydır da Uruguay’da bulunduğunu dile getiren Emrah Yılmazoğlu, montaj ve çelik konstrüksiyon gibi farklı alanlarda çalıştığını dile getirdi.

Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim gördüğü yıllarda stajyer olarak Romon Mühendislik bünyesinde çalışmaya başladığını anlatan Mesut Yılmaz ise, yaklaşık 9 aydır Uruguay’da bulunduğunu dile getirdi.

22 yaşında olduğunu ve 4 yıldır firma çatısı altına görev yaptığını söyleyen Yılmaz, “Uruguay’a yardımcı personel olarak geldim ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. Bana böyle bir imkan sağladıkları için fabrikama teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER