Rektör Uzun, Kastamonu’da gençlerle bir araya geldi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Koordinatörlüğü ve KÜ Yeniler Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer Söyleşileri” programı kapsamında Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un konuşmacı olarak katıldığı “Akademik Kariyer: Fırsatlar ve Zorluklar” adlı konferans Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Programa KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Uzun, Kastamonu’da gençlerle bir araya geldi

Konferansta, bilgi toplumunun özelliklerinden bahseden Rektör Uzun, nitelikli ve doğru bilgiyi seçmenin yollarını kendi deneyimleri ile birlikte üniversite öğrencileriyle paylaştı. Sık sık en az bir yabancı dil bilmenin önemli olduğunun altını çizen Uzun, bilgiyi tüketen toplumdan bilgiyi üreten topluma geçişi ve yollarını anlattı. Sunumun ardından Prof. Dr. Uzun, öğrencilerle küresel dünyada var olmak ve kariyer planlamaları hakkında soru-cevap içeren interaktif bir konuşma gerçekleştirdi.

İSTİKLAL MARŞI’NIN İLK YAYINLANDIĞI ‘AÇIKSÖZ’ HEDİYE EDİLDİ

Konferansın sonunda Prof. Dr. Orhan Uzun’a KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal tarafından İstiklal Marşımızın Kastamonu Açıksöz Gazetesinde yayımlanan nüshası hediye edildi.

Kariyer Söyleşileri hakkında açıklamada bulunan TÜGVA Kastamonu İl Temsilcisi Selim Önen, geleceğimiz olan gençlerin her alanda kendilerini yetiştirip vatana ve millete hayırlı bireyler olmaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, Ortaokul, Lise, Üniversite ve Kadın Aile Koordinatörlüğü olarak Kastamonu il merkezinde ve ilçelerinde vakıf çalışmalarına devam edeceğini belirtti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER