REKTÖR SEYİT AYDIN, OMBUDSMAN MALKOÇ’U KASTAMONU’YA DAVET ETTi

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç’u makamında ziyaret etti.

REKTÖR SEYİT AYDIN, OMBUDSMAN MALKOÇ’U KASTAMONU’YA DAVET ETTi

 

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç’u makamında ziyaret etti.
Başdenetçi Şeref Malkoç ziyaretinden dolayı Rektör Aydın’a teşekkür ederek, Kamu Denetçiliği Kurumunun işleyişi ve faaliyetlerini anlattı.
KDK’nın aynı zamanda bir insan hakları kurumu olması nedeniyle insan hakları, çocuk, kadın, engelli hakları, bilgi edinme hakkı, eğitim öğretim hakkı, internet üzerinden kişilik hakları ihlalleri gibi, Ülkemizde hassasiyet arz eden tüm konulara önemle eğildiğini belirten Malkoç, bu konudaki hak ihlallerinin giderilmesi için gerekli çalışmaları yürüttüklerini bildirdi.
KDK’YA 37 BİN 358 ŞİKAYET BAŞVURUSU ULAŞTI

KDK’nın, idareciler ve insanlar arasında bir köprü görevi gördüğünün altını çizen Malkoç, bir yönü ile de vatandaşın avukatlığını yaptığını ve kararlarıyla da idareye yol gösterdiğini vurguladı. Malkoç, KDK’ya 1 Ocak-20 Ekim 2017 tarihi itibariyle 12 bin 507 olmak üzere 4,5 yıllık süreçte toplam 37 bin 358 şikâyet başvurusu yapıldığı bilgisini verdi.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kastamonu Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın ise, kabulünden dolayı Malkoç’a teşekkür etti. Üniversite hakkında Başdenetçi Malkoç’a bilgiler sunan Rektör Aydın, 2006 yılında kurulan Kastamonu Üniversitesinde 13 fakülte, 2 enstitü, 3 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu ve 19 araştırma ve uygulama merkezi bulunduğunu söyledi. Rektör Aydın, Kamu Başdenetçisi Malkoç’u Ombudsmanlık Kurumuyla ilgili konferans vermesi ve Kasım ayı sonunda yapılacak olan “1. Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Sempozyumu” için Kastamonu Üniversitesi’ne davet etti.  Aydın, Malkoç’un üniversite rektörlerine gönderdiği üniversitelerde “Ombudsmanlık Topluluğunun” kurulması önerisini uygulamaya koyacaklarını bildirdi.   
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER