Rehavete kapılmayalım

KASTAMONU’daki korona virüs salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Avni Çakır, ilimizde salgının kontrol altında olduğunu, ancak gevşemeye yer olmadığını söyledi

Rehavete kapılmayalım

 

KASTAMONU’DA KORONA VİRÜS SALGINI KONTROL ALTINDA AMA…

Rehavete kapılmayalım

KASTAMONU’daki korona virüs salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Avni Çakır, ilimizde salgının kontrol altında olduğunu, ancak gevşemeye yer olmadığını söyledi. Son dönemlerde vaka sayısı paylaşmadıklarını hatırlatan Çakır, ilimizde ciddi anlamda vaka sayılarında gerilemenin gerçekleştiğini vurguladı. Her şeyin kontrol altında olduğunu anımsatan Vali Çakır, Kastamonuluların tedbirlere duyarlılığı göstermeye devam ederlerse Şubat ayı içerisinde vaka sayılarının tek haneli rakamlara düşeceğinin altını çizdi.

“GEVŞEME, ARTIŞ OLARAK GERİ DÖNÜYOR''

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının vaka sayılarındaki düşüşte ciddi etkisinin olduğunu ifade eden Vali Avni Çakır, “Hafta içi de son derece beklediğimiz sayılardayız. Filyasyon toplantısında geçen ay, vakalardaki inişi görünce Ocak ayı sonu itibariyle tek haneli rakamlara ineceğiz demiştik. Tabi tedbirlere sıkı sıkıya uymak kaydı, şartıyla. Çünkü en ufak bir gevşeme hemen rakamlara, sonuçlara yansıyor. Dün mesela hiçbir ilçemizde birkaç gündür vaka gözükmezken, dün 4 vaka aynı anda göründü. Biz rakam vermiyoruz ama ilimizde Allah’a şükür çok ciddi anlamda gerileme gerçekleşti. Bizim açımızdan hala rakamların hassasiyeti yüksek. Her şey kontrolümüzde, tedbirlere Kastamonulu hemşehrilerimiz şuan ki duyarlılığı gösterirse Şubat ayı içerisinde tek haneli rakamları göreceğimizi ümit ediyorum. Ama kesinlikle, gevşemeye yer yok. Gevşeme olduğu anda birkaç gün içerisinde bu bize vakalarda artış olarak geri dönüyor” dedi.

YENİ AŞILAR GELDİ

Aşılama konusunda da açıklamalarda bulunan Avni Çakır, “90 yaş üzerine aşılamaya başlıyoruz. Salı günü itibariyle yeni aşılarımız da geldi. Huzurevlerine de başlıyoruz. Sağlık Bakanlığı bunların takvimi belirliyor, grupları belirliyor. Herkes sırası geldiği zaman aşısını olacak. 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı da evlerinde aşılanacak” ifadelerini kullandı. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER