‘Rakamları siz veriyorsunuz’

BELEDİYENİN ‘TESİL VE TANITMA’ GİDERLERİYLE BAŞKAN VİDİNLİOĞLU’NUN SÖZLERİNE CEVP VEREN CHP İL BAŞKANI ERBİLGİN:

‘Rakamları siz veriyorsunuz’
banner72

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in Kastamonu Belediyesi'nin 'temsil ve tanıtma' giderleriyle ilgili yaptığı açıklamaya Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'dan tepki gelmişti. Vidinlioğlu, Belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada, “İspata davet ediyorum” ifadelerine yer vermişti.

Bunun üzerine sosyal medya hesabından bir video yayınlayan CHP İl Başkanı Erbilgin, Kastamonu Belediyesi'nin resmi sitesinden yaptığı alıntılarda, belediyenin 2019-2020 yıllarında temsil ve tanıtım giderlerinin 10 milyon 527 bin 977 TL olduğunu kaydetti.

“HEPİMİZİN AİLESİ, ÇOCUĞU VAR”

Erbilgin, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kastamonu Belediyesi'nin 2019-2020 yılı temsil ve tanıtma giderlerinin 10 milyon 527 bin 977 TL olduğunu sizlerle paylaşmış, bunun gençlerimiz işsizken israf olduğunu, paranın çarçur edilmesi anlamına geldiğini belirtmiştim. Üzülerek gördüm ki, kendi belediyesinden ve kendi imzasından haberi olmayan sayın Vidinlioğlu'nun 'Bu bilgileri nereden aldın, rakamları kim verdi?' diyerek yalan söylediğimi ima etmiş, ‘eğer ispat edebiliyorsa, ben her türlü söylenen şeye razıyım’ diye kamuoyuna duyurmuş. Biz belediye başkanından daha sakin, kendinden daha emin olmasını beklerken, 'terbiye özürlü olmak' ifadesini kullanmış. Hepimizin ailesi, çocuğu var. Onların da izlediğini, takip ettiğini düşünerek, bir belediye başkanına aklıma geleni söylemeyi uygun bulmadığım gibi, parti anlayışımıza da uygun bulmam. Kastamonu Belediyesi, 2019 yılında 7 milyon 409 bin 525 TL, 2020 yılında 3 milyon 118 bin 451 TL toplamda ise 10 milyon 527 bin 977 TL harcamıştır. Bu israfı, bu şehrin parasının çarçur edilmesine içim razı gelmedi. Sayın Vidinlioğlu'nun altında imzasının bulunduğu, Kastamonu Belediyesi 2018-2020 faaliyet raporlarından öğreniyorum. Yani, sayın Vidinlioğlu, bu bilgileri sizden alıyorum. Rakamları siz veriyorsunuz.”

“ŞİMDİ ÖZÜR BORCUNUZ VAR”

Belediye Başkanı Vidinlioğlu’nun; “Özel Kalem’in harcamalarıyla ilgili 10 milyonun üzerinde para harcadınız dedi, fakat bütçesi 1 milyon lira olan özel kalem 2,5 yılda 10 trilyon parayı nasıl harcar. İspata davet ediyorum. Eğer edebiliyorsa ben her türlü söylenen şeye razıyım. 10 milyon lira para harcadı diye basının huzuruna çıkıp da açıklamalarda bulunmak en hafif deyimiyle terbiye özürlü olmaktır. Çok ayıp, hangi bilgileri nereden aldı, o rakamları kim verdi bilmiyorum ama teyit edebilirdi. Çamur at izi kalsın politikaları, kendisine bir şey kazandırmaz” şeklindeki sözlerine de değinen Erbilgin; “Şimdi özür borcunuz var. Özür dilemenizi bekliyoruz. Çünkü biz, Kastamonu'yu seviyoruz” dedi. (Burak Yumukoğlu)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER