PTT çalışanlarına ‘tebligat’ semineri

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, tebligatların yönetmelik kapsamında usulüne uygun olarak yapılabilmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin “Tebligat Hukuku ve Uygulaması” hakkında seminer düzenlendi.

PTT çalışanlarına ‘tebligat’ semineri
banner72

Düzenlenen seminere Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, Cumhuriyet Savcısı Volkan Şimşek, Hakim Ebru Yurtlu, Kastamonu PTT Baş Müdürü Vedat Sert, İdari ve Mali Birimler Müdür Vekili Ayten Karakoca, İşletme Müdür Vekili Mustafa Domurcu, Kastamonu Merkez Müdürü Ceyhun Şimşekoğlu ve yargı çevremizde görev alan PTT çalışanları katılım sağladı.

KAPAĞAN,"TEBLİGATLARIN ÖNEMİ BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK"

Tebligatların önemine değinen Başsavcı Kapağan, “Daha önce de adli raporlar ile alakalı vermiş olduğumuz seminerde adli raporların ne kadar önemli olduğunu söylemiştim, adli raporlar ne kadar süratli ve düzgün bir şekilde tanzim edilirse yargılama o kadar çabuk biter. Adalet daha çabuk yerini bulur ve “Geciken adalet, adalet değildir” demiştim. İşte bu nedenle tebligatların önemi de bizim için çok büyüktür. Bir kişi hakkında bir eylem olmasını istiyorsanız bu tebligatla başlar yani tebligatın usulüne uygun olması gerekir. Tebligat usulüne uygun değilse yargılama, soruşturma belli bir aşamaya kadar gelmiş ise bile şahıs gelip benim bundan haberim yok dese bu zamana kadar yapılan tüm işlemlere yeniden başlamamız gerekir. Bu nedenle tebligatta baştan usulüne uygun düzgün ve muhatabına yapılırsa tekrar aynı işlemleri yapmak zorunda kalmayız. Yargılama daha çabuk ve daha süratli biter. Onun için isteğimiz tebligat konusunda gerekli hassasiyeti özeni gösterip muhatabına, mevzuata ve usulüne uygun bir şekilde korkmadan çekinmeden yapmanız. Adliye adına işlem yapıyorsunuz yani bu konuda ne gerekiyorsa her zaman yanınızdayız” dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER