banner29
26 Mart 2019 Salı

Projelerim hazır

İYİ Parti Kastamonu milletvekili aday adayı Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Seyfi Sarıoğlu, neden aday olduğuna ilişkin bir basın bildirisi yayınladı.

18 Mayıs 2018 Cuma 09:56
Projelerim hazırİYİ Parti Kastamonu milletvekili aday adayı Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Uzm. Dr. Seyfi Sarıoğlu, neden aday olduğuna ilişkin bir basın bildirisi yayınladı.
Sarıoğlu, “Taşköprü ilçemizin Uzunkavak Köyünde doğdum. Abdurrahman Paşa Lisesi’nden sonra tıp eğitimimi Erzurum Atatürk Üniversitesinde tamamladım. Devrekani Sağlık Ocağı Tabibi olarak çalışırken, kaymakamlık görevinde de bulundum. Askerlik sonrası Küre Sağlık Ocağında çalıştım. Çocuk İhtisasımı İstanbul Haseki Hastanesinde, mecburi hizmetimi Vezirköprü Devlet Hastanesinde hem çocuk hekimliği hem de başhekimlik yaparak tamamladım. Memleketim Kastamonu da SSK ve Devlet Hastanelerinde uzman hekim olarak çalıştım. Ayrıca İl Sağlık Müdürü olarak 2 yıl görev aldım. Şerife Bacı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde kurucu başhekim olarak başlayıp ayrıca çocuk hastaları da tedavi ederek 6 yıl görev yaptım. Emekli olduktan sonra 3 yıldır özel bir OSGB firmasında işyeri hekimliği yaparak yine kendi memleketimde insanımıza hizmete devam ediyorum.
Neden aday oldum; Ekonomik durum, işsizlik (bilhassa eğitimlilerde), adalet, insan hakları, fırsat eşitliği, kültür sanat, spor, eğitim, liyakat, insan odaklı yatırım ve sağlıklı beslenme gibi hayatımızın her anını etkileyen birçok konuda ortaya çıkan ve artarak devam eden olumsuzlukları bilimsel olarak inceleyip gerçekçi ve uzun soluklu çözüm yolları üreterek, ülkemizi yaşanasıca bir vatan haline getirmek.
Kastamonum için; Bilimsel çalışmalar ışığında tarım ve hayvancılığımızı geliştirip Kastamonu'yu bir merkez haline getirmek, kendir gibi stratejik öneme sahip bir ürünün tarımını tekrardan ilimiz ekonomisine katmak. Deniz ve demiryolu ulaşımını ilimize kazandırıp ticaret ve turizmimizi geliştirmek. 40 senedir severek, çaba sarf ettiğim mesleğimden dolayı ilimizin sağlık sorunlarını biliyorum. Bunların çözümü için projelerimde hazır. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”
Anahtar Kelimeler: Projelerim Hazır

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV