Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atolyesi başlıyor

Kastamonu, Çankırı ve Sinop'taki kurum ve kuruluşların birlikte proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesini artırmaya yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atölyesi” çalışmaları başlıyor.

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atolyesi başlıyor

Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında KUZKA tarafından düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atölyesi” çalışmasıyla Bölgedeki kurum ve kuruluşların birlikte proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

Program kapsamında bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak ve yeni projelerin geliştirilerek proje havuzuna eklenmesi sağlanacak. KUZKA tarafından bu amaca yönelik hazırlanan Proje Atölyesi sayesinde Bölgeye yönelik yeni projeler de üretilmiş olacak. Program kapsamında Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’nden sonra katılımcılar, atölye çalışması ile proje fikirleri üzerinde çalışarak bölgeye dair yeni projeler geliştirecek.

EĞİTİM VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI 3 FARKLI AŞAMADA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Çevrimiçi ortamda KUZKA tarafından düzenlenen program üç aşamada gerçekleştirilecek. İlk aşamada 1. gruba 30 Kasım-1 Aralık 2021, 2. gruba 2-3 Aralık tarihlerinde olmak üzere 50 kişilik gruplar halinde iki Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verilecek. İkinci aşamada ise katılımcılar bireysel veya ekip halinde eğitimini aldıkları konulara ilişkin 6 Aralık tarihinde Proje Eğitimi Uygulama Çalışmasında proje fikri oluşturarak, uygulamaya dökmeleri gerekiyor. Üçüncü aşamada da 8-10 Aralık tarihlerinde proje fikri geliştirmek isteyen kişi/ekiplere belirli bir saat aralığında randevular verilerek, ekipler tarafından doldurulacak proje şablonlarına eğitmenlerden geri dönüşler alınacak. Atölye sonunda da katılımcılardan bireysel ya da ekip halinde bölgenin sorunlarına yönelik çözüm üreten en az bir proje geliştirmeleri bekleniyor.

EĞİTİMLERE KAYITLAR 29 KASIM'DA SONA ERECEK

Program kapsamında aynı eğitim iki defa verilecek olup her grubun kapasitesi 50 kişi ile sınırlı olacaktır. Programa katılım sağlamak isteyen Bölge kurum ve kuruluşlarındaki paydaşların bit.ly/3nuFQ3k linkteki formu doldurarak 29 Kasım tarihinde mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER