Polis ekipleri engelli çocukları kucakladı

Polis ekipleri engelli çocukları kucakladı
banner72

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri ‘Hayata Renk Verelim’ Projesi kapsamında özel ve engelli öğrencilerle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hüseyin Üster Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nda ‘Sevgi varsa engel yoktur’ sloganıyla düzenlenen Engelliler Haftası etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu. Polis ekipleri tarafından engelli öğrenciler için özel olarak kurulan oyun parkında yapılan eğlencelerde, engelli öğrenciler gönüllerince eğlendi. Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde yunus ve trafik ekipleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde ‘Hayata Renk Verelim’ Projesi kapsamında özel öğrencilerle bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında polis ekipleri 150 ağır zihinsel ve bedensel engelli öğrenciye unutulmaz anlar yaşattı. Ekipler tarafından kurulan şişme oyun parkurunda özel çocuklar öğretmenlerinin gözetiminde gönüllerince eğlendi. Çocukların eğlencelerine veliler kadar öğretmenler de eşlik etti.

Etkinlik müzikler eşliğinde oyun, yüz boyama, palyaço gösterileri ile gün boyu devam etti. Etkinlik sonunda çocuklara ekipler tarafından pamuk şeker ve mısır ikram edildi. Etkinlik engelli öğrencilere ekipler tarafından pasta kesilmesi ile son buldu. (Kazım Bolat / TRT Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER