POLEMİĞE GİRMEDEN İŞİMİZE BAKIYORUZ

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Biz hizmet odaklı bir partiyiz. Biz polemiğe girmeden işimize bakıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sağlık alanında çalışmalarımız sürüyor. Tıp Fakültesi konusunda çalışmalar sürüyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

POLEMİĞE GİRMEDEN İŞİMİZE BAKIYORUZ

 

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Toplantısı öncesi AK Parti İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Biz hizmet odaklı bir partiyiz. Biz polemiğe girmeden işimize bakıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sağlık alanında çalışmalarımız sürüyor. Tıp Fakültesi konusunda çalışmalar sürüyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz” dedi.

Kastamonu açısından 2018 yılını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “2018 yılının en verimli şekilde geçmesi için hem İl Genel Meclisi üyelerimiz, hem ilçe başkanlarımız, hem de milletvekillerimizle birlikte çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İlçelerimize İl Özel İdaresi ve KÖY-DES kapsamında yapılacak çalışmaları ise gündemimizden hiç bir şekilde düşürmüyoruz. Son olarak Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaarslan'ın Kastamonu'ya düzenlediği ziyarette ilimizin sorunlarını aktarma fırsatı bulduk, desteklerini istedik. Biz partimizi temsil eden ve Kastamonu'ya gelen üst düzey yöneticilerimizden Kastamonu adına birçok talepte bulunuyoruz. Ayda bir ilimizi ziyaret eden büyüklerimiz oluyor. Kastamonu sorunlarını her defasında gündeme getiriyoruz” dedi.

“ZEYTİN DALI HAREKATINA RAĞMEN YATIRIMLAR YAPILIYOR”

Afrin’de devam Zeytin Dalı Harekatı’ndan bahseden Ünlü, gelecek nesillere, komşu ülkelerden terör tehdidi almayan bir Türkiye bırakmak adına harekatın öneminden söz etti. Ünlü, şunları belirtti: “Zeytin Dalı Harekatı'nda büyük bir mücadele veriyoruz. Belki bazı hizmetlerimiz bu harekat nedeniyle zaman alabilir. Ama orada zamanımız yok. Orada verdiğimiz mücadelenin getireceği sonuçlar, burada yapacağımız hizmetlerin çok ötesinde yer alıyor. Gelecek nesillere bırakacağımız Türkiye'nin komşu ülkelerden sürekli bizi tehdit eden terör örgütlerinden temizlenmiş olmasını istiyoruz. Bu doğrultuda da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz mücadelesine devam ediyor. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Zeytin Dalı Harekatı'na rağmen tüm kamu kurumlarının Kastamonu'ya yaptığı yatırımları görüyoruz, izliyoruz. Ülkemizin içinden geçtiği kritik bir dönemde dahi kurumlarımız yatırımlarını eksiltmeden, kısıtlamadan devam ediyor. Durum böyleyken bunları yapabilme kudreti ve gücünde olan bir hükümete sahip olmanın memnuniyeti içindeyiz, müteşekkiriz. Bu günlerde Türk milleti olarak birlik ve beraberlik şuurunu ortaya koymamızda büyük önem arz etmektedir.”

“BÜYÜMEK KÜLTÜREL VE SOSYAL YAPIMIZI BOZAR”

Kastamonu nüfusunun 4 bin 572 kişi azalarak 372 bin 373’e düşmesini yorumlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu'nun demografik yapısını değiştirerek büyümenin Kastamonu için faydalı olacağını düşünmüyorum. Dışarıdan çok göç alarak büyümek bizim, kültürel yapımızı, sosyal yapımızı bozar diye düşünüyorum. Çok göç alırsak, demokratik yapımız bozulur. O noktada büyümek çok sağlıklı ve iyi olmaz diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sürekli dile getiriyor ve ailelerden 3 çocuk yapmasını istiyor. Bizim kendi içimizde büyümemiz, özümüzde büyümemiz daha doğru olur diye düşünüyorum. Büyükşehir çalışmaları da devam ediyor. Bu çalışmaların olgunlaşmasını, netleşmesini bekliyoruz.

“PROJELERİ KISA SÜREDE BİTİRDİK”

DSİ'nin Kastamonu'daki en büyük projesi Kırık Barajı'dır. O yatırımda büyük bir hızla devam ediyor. Bilindiği gibi AK Parti uzun zamandır iktidarda. Yaptığımız tüm projeleri uzun zamana yaymadan kısa süreç içerisinde bitirdik. Eskiden bir baraj başladığında 15 sene sürüyordu. Bizim iktidarımızda kangrene dönüşmüş bir projemiz yoktur. Projelerimizin hukuksal ve müteahhit kaynaklı problemlerin dışında bitirilmediği olmadı. Geleneğimiz, sistemimiz böyle oluştu” şeklinde konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ”

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin'in eleştirilerine cevap veren Ünlü, “Biz hizmet odaklı bir partiyiz. Biz polemiğe girmeden işimize bakıyoruz. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sağlık alanında çalışmalarımız sürüyor. Tıp Fakültesi konusunda çalışmalar sürüyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Bizim işimiz hizmet, polemiğe gerek yok” dedi.

“MİLLETVEKİLİMİZ DEMİR HASSAS DAVRANDI”

Cide'de Loç Vadisi'ne yapımı planlanan HES'le ilgili Milletvekili Murat Demir'in bölge muhtarları ve halkıyla yaptığı toplantıdan bahsederek sözlerini tamamlayan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Milletvekilimiz Murat Demir bu konuda hassas davranarak o bölgenin muhtarlarını bir araya getirmiş. Eğer muhtarların, halkın görüşlerini önemsemiyor olsaydı o toplantı yapılmazdı. Bu toplantıda öne çıkan görüş neyse onun üzerinde bir değerlendirme olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER