Pınarbaşı’ya 4 bin kitaplı kütüphane

Pınarbaşı Şehit Mustafa Güneş İlçe Halk Kütüphanesi, Vali Avni Çakır, Pınarbaşı Kaymakam Vekili Salih Başara, Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Fahrettin Şenoğlu ve İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ali Göçmen’in katılımıyla gerçekleştirilen tören ile kapılarını açtı.

Pınarbaşı’ya 4 bin kitaplı kütüphane
banner72

Toplam 2 katlı 320 metrekare kapalı alanla hizmet verecek olan kütüphanede 4 bin kitap bulunurken, içerisinde robotik kodlama atölyeleri de yer alıyor. Gençlerin önünü açmaya, onların özgüvenli, donanımlı, sorumluluk alan ve fark yaratan bireyler olmasına çok önem verdiklerini ifade eden Pınarbaşı Kaymakam Vekili Salih Başara, kütüphanenin 85 öğrenci kapasitesinin olduğunu açıkladı.

Bu hizmetlerin vatandaşlar için olduğunun altını çizen Salih Başara şunları söyledi; “Bu hizmetler, bu eserler sizler için var. Lütfen gelin, faydalanın, kullanın ve değerlendirin. İstekleriniz ve beklentileriniz olursa ifade etmekten çekinmeyin. Bizlere daha iyisi, daha güzeli için rehber olun. Anne babalar, çocuklarınız ile birlikte vakit geçirmek için kütüphaneleri alternatifleriniz içine muhakkak yerleştirin. Gelin birlikte okuyun, birlikte atölyelere katılın. Hem kendinize hem çocuklarınıza yeni kapılar açmış olacaksınız. Kütüphanemiz, inşallah çocuklarımızın başarısına başarı katacak. Onları hayat hazırlayacak. Onların okumalarını pekiştirecek. Emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER