Pınarbaşı ve Safranbolu geleceğe birlikte yürüyor

5. SAFRAN FESTİVALİ’NDE ‘KARA ÇORBA’ VE FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Pınarbaşı ve Safranbolu geleceğe birlikte yürüyor
banner72

Karabük'ün UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu ilçesinde, boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda sektörü gibi birçok alanda kullanıldığı için "mucize bitki" olarak adlandırılan ve ilçeye adını veren safran bitkisi için düzenlenen "5. Safran Festivali" etkinlikleri kapsamında hasat gerçekleştirildi.

Festivalde, Kastamonu’nun ve bölgemizin yükselen turizm destinasyonu Pınarbaşı, coğrafi işaret tescilli ‘Kara Çorba’ ve bölgenin doğal güzelliklerini gösteren Pınarbaşı Orman İşletme Müdürü Eyüp Aksu ve Pınarbaşı Orman İşletme Personeli Muhammet Çelik’in hazırladığı fotoğraf sergisi ile temsil edildi. Bölgemizin coğrafi işaret tescilli lezzeti Kara Çorba ve fotoğraf sergisi festivale katılanların büyük beğenisini topladı.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Pınarbaşı’nın tanıtımını sağlamak için festival ve fuarlara katılımının önemli olduğunun altını çizdi.

YAŞAR: “PINARBAŞI İÇİN KOŞMAYA, ÇALIŞMAYA DEVAM”

Pınarbaşı’nın, Safranbolu ile birlikte Batı Karadeniz Bölgesi’nin en turistik destinasyonu olduğunun altını çizen Başkan Yaşar; “Bölgemizde gelişmekte olan turizmi daha da canlandırmak ve bölge halkımıza katma değer sağlamak adına Safranbolu ile atılacak ortak adımlara büyük önem veriyoruz. Bu konuda yapacağımız projelerin başta Pınarbaşı ve Safranbolu olmak üzere bölgemizi büyük katkı sunacağına inanıyorum. Safranbolu ile Pınarbaşı'nı turizm anlamında bir araya getirmek rotalarına katmak adına emin adımlarla ilerliyoruz. Durmak yok Pınarbaşı için koşmaya, çalışmaya devam” dedi.

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 5. Safran Festivali’nin son gününde aldığımız davet üzerine coğrafi işaret tescili Pınarbaşı'mıza ait Kara Çorbamız ve doğal güzelliklerimizi gösteren Orman İşletme Müdürümüz Eyüp Aksu ve Orman İşletme Müdürlüğü Personeli Muhammet Çelik’in hazırladığı fotoğraf sergimiz ile katıldık. Bu etkinliğe katılmamıza vesile olan başta Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel’e, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz’e, Safranbolu Orman İşletme Müdüresi Semra Altunay’a, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Yılmaz Dizdar’a, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Şebnem Urgancıoğlu Ergüder’e candan yürekten teşekkür ediyorum.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER