Pınarbaşı ‘Fotoğraf Maratonu’ kayıtları 15 Ekim’de başlıyor

Pınarbaşı Belediyesi tarafından ilçenin tanıtımı için ‘Pınarbaşı 4. Geleneksel Fotoğraf Maratonu’ düzenlenecek. Katılımın ücretsiz olduğu maraton ‘Pınarbaşı’nda doğa’ ve ‘Pınarbaşı’nda yerel yaşam’ başlıkları altında iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

Pınarbaşı ‘Fotoğraf Maratonu’ kayıtları 15 Ekim’de başlıyor
banner72

Pınarbaşı 4. Geleneksel Fotoğraf Maratonu’na katılmak isteyen yarışmacılar, kayıtlarını 15-16 Ekim tarihleri arasında Pınarbaşı Belediye Başkanlığı önünde kurulacak olan yarışma masalarından yaptırabilecek. 15 Ekim Cuma günü kayıtlarla birlikte başlayacak olan fotoğraf çekimleri ise 17 Ekim Pazar günü saat 12.00’de sona erecek. Yarışmacılar belirlenen süre zarfında çekmiş oldukları fotoğrafları yine belediye binası önünde yarışma masasına teslim edecek.

BİRİNCİYE 3 BİN TL ÖDÜL

Her iki kategoride birinci olan yarışmacılara 3 bin TL, ikinci olan yarışmacılara 2 bin TL ve üçüncü olan yarışmacılara ise bin TL ödül verilecek. Her 2 kategoride de 3’er adet olmak üzere 500 TL mansiyon ve 20’şer adet olmak üzere 150 TL sergileme ödülleri dağıtılacak. Yarışmanın ödül töreni ise 17 Ekim Pazar günü saat 18.00’de Pınarbaşı Belediye Başkanlığı önünde ki parkta gerçekleştirilecek.

Yarışmanın jüriliğini ise doğa araştırmacısı ve fotoğraf sanatçısı Cemil Belder, TRAFOK Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Muammer Zeki Güven, fotoğraf sanatçısı Muhammet Çelik ve KASFOT Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Suat Cumali Güngör yapacak.

YAŞAR: “İLÇE TANITIMINA KATKI SUNACAK”

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan fotoğraf maratonunun ilçenin tanıtımına katkı sunacağını dile getiren Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar “Hemen hemen her mecrada dile getirdiğimiz gibi Pınarbaşı’mız barındırdığı doğal güzellikleriyle bölgenin hatta ülkemizin turizm potansiyeli en yüksek ilçelerinden bir tanesidir. Bizde Pınarbaşı’nın bu güzelliklerini tanıtmak ve bölgemize katma değer sağlamak adına belediye olarak büyük bir çaba sarf ediyoruz. İlçemizin tanıtımı için 15-16-17 Ekim tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Pınarbaşı 4. Geleneksel Fotoğraf Maratonu’na önem veriyoruz” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER