PCR zorunluluğu getirildi

Konser, sinema gibi toplu etkinliklere katılımlarda negatif PCR testi zorunluluğu getirildi

PCR zorunluluğu getirildi

Konser, sinema gibi toplu etkinliklere katılımlarda negatif PCR testi zorunluluğu getirildi.

Kastamonu İl Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge kapsamında geçtiğimiz Cuma günü toplandı. Toplantıda alınan kararlar ile birlikte; Kastamonu'da toplu etkinliklere girişlerde negatif PCR testi zorunluluğu getirildi.

NEGATİF PCR TESTİ OLMAYAN TOPLU ETKİNLİKLERE KATILAMAYACAK

6 Eylül Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi istenecek. Bu kapsamda belirtilen organizasyonlara katılmak isteyen vatandaşların 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi getirmesi gerekiyor. Vatandaşların negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek.

ŞEHİRLERARASI  SEYAHATLERDE DE PCR TESTİ İSTENECEK

Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi kuralı getirildi. Bu nedenle 6 Eylül'den itibaren seyahat firmaları tarafından ulaşım araçlarına kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin PCR testi sorgulaması yapılacak. Yolcular hastalığı geçirmemiş olsa bile negatif PCR testinin olmaması durumunda seyahat edemeyecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER