Pazar da yüz güldürmüyor

VATANDAŞIN MARKETLERDEN TEK KAÇIŞ UMUDU AMA…

Pazar da yüz güldürmüyor

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte bugünlerde semt pazarlarında satılan meyve ve sebzelerin fiyatlarında sürekli değişim yaşanıyor. Pazarın en yüksek fiyatlı ürünü olan biberde ise ciddi bir artış var. Geçtiğimiz hafta 10 liradan satışa sunulan biberin bu haftaki fiyatı 12,5-15 TL arasındaydı. Domates, biberin ardından en yüksek fiyatlı ürünlerden biri...

Pazar fiyatlarının yüksekliğinden şikayet eden vatandaşlar, yerli ürünlerin hal ürünlerine göre daha pahalı olmasının doğru olmadığını ifade ediyor. Pazar esnafları, yerli ürünleri için has yetiştirilen bahçe domatesi olması nedeniyle ürünlerinin uygun olduğunu söylerken; vatandaş ise yerli ürünlerin pahalıya satıldığını söylüyor. Vatandaş, yerli ürünün yol masrafı olmadığı için, halden getirilen ürünlerden çok daha ucuz olması gerektiğini savunuyor.

PAZAR FİYATLARI

Pazarda güncel fiyatlar ise şu şekilde; “Ispanak 5-7,5 TL, marul 2,5-5 TL, semizotu 6 TL, havuç 6 TL, patlıcan 6 TL, patates 2,5-3,5 TL, armut 5 TL, soğan 1,5-2 TL, pırasa 4 TL, lahana 3 TL, salatalık 6 TL, domates 6-10 TL, dolmalık biber 6 TL, biber 12,5-15 TL, mandalina 5 TL, üzüm 10 TL.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER