PATRONUN OĞLU GiBi SARI SENDiKACILIK YAPILMAKTA

Türk Tarım Orman-Sen, Kastamonu-Çankırı 20 No’lu Şube Başkanı Ahmet Usta, dün Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Erkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Usta, Türk Tarım Orman-Sen’i anlatarak diğer sendikaları da eleştirdi.

PATRONUN OĞLU GiBi SARI SENDiKACILIK YAPILMAKTA

 

 Türk Tarım Orman-Sen, Kastamonu-Çankırı 20 No’lu Şube Başkanı Ahmet Usta, dün Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Erkan Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Usta, Türk Tarım Orman-Sen’i anlatarak diğer sendikaları da eleştirdi. Usta, “Gerek kanun yetersizliği gerekse, bazı sendikalar adeta patronun oğlu gibi davranarak sarı sendikacılık yapmaktadırlar. Bir araya gelerek gerekli dayanışmayı göstereceğimiz başka mecra yoktur” dedi.

Türk Tarım Orman-Sen’in 6. Olağan Genel Kurulu ile şube başkanı seçildiği hatırlatan Ahmet Usta, KGC’ye gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı konuşmada; “Kamu çalışanlarının genelinin mali ve sosyal haklarının savunulması ve iyileştirilmesinde ortak bir kuruma ihtiyaç olduğuna bunun da dünyanın adının sendika olduğuna inanmaktayım. Gerek kanun yetersizliği gerekse bazı sendikaların adeta patronun oğlu gibi davranarak sarı sendikacılık yapmaktadırlar. Bir araya gelerek gerekli dayanışmayı göstereceğimiz başka mecra yoktur. 2002 yılında AK Parti hükümeti kurulur kurulmaz bu hükümet bizim hükümetimiz mantığı ile dergilerine, bültenlerine manşet yapanlardan da başka bir şey bezlenemezdi. Maliye Bakanımız 2017 yılı için tahmini enflasyonun yüzde 15’lerde olduğunu, vergi ve harçları yüzde 15 artmakta iken yetkili etkisizler 2018 yılı için yüzde 7 buçuk zamma imza atmışlardır” diye konuştu.

GERÇEK SENDİKAL 
MÜCADELE

Usta konuşmasını şöyle sürdürdü: “Müdür yapmak ya da amir yapmak vaatlerinde bulunmuşlardır. 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimine kalkışan paralel devlet yapılanması gibi yeni bir paralel devlet yapılanması mı oluşturulmaya çalışılmaktadır. İstanbul Yenikapı’da ortaya çıkan asgari müşterekte birlik ve beraberlik ruhuna aykırı davrananları daha fazla şımartmasınlar. Çeyrek asırdır kamu çalışanlarının güvenli limanı olan Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalara üye olarak gerçek sendikal mücadeleye omuz versinler.”
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER